Żółty pył na samochodach i kałużach w Bydgoszczy! Co to jest?

i

Autor: archiwum SE

Żółty pył spadnie na nas wraz z deszczem. Czy jest groźny? Uważajcie na swoje samochody!

2021-07-14 9:02

Patrzycie w niebo, a to wydaje wam się jakby "zamglone"? Wasze wrażenie jest słuszne. Nad Polskę nadciągnął żółty pył, który utrzymuje się w powietrzu. Co więcej, po środowych burzach spadnie na nasze samochody. Czym jest? Czy jest groźny?

Żółty pył nad Polską. Czym jest?

Po chłodniejszym weekendzie do Polski wróciły upały. W środę, 14 lipca temperatura praktycznie w cały kraju przekroczy 30 stopni Celsjusza. Jednak patrząc w niebo, można odnieść wrażenie, że słońce nie świeci w pełnej krasie. Powodem jest żółty pył, który dotarł do Polski i utrzyma się tu kilka dni. Czym jest? Żółty pył nad Polską to piasek znad Sahary. Jak podaje portal twojapogoda.pl, smuga pyłu ciągnie się od Algierii, przez Tunezję, Libię w kierunku południowych Włoch, zachodnich Bałkanów, aż po Polskę i południową Skandynawię. Pył znad Sahary dotarł do naszego kraju we wtorek wieczorem. W środę, 14 lipca rozprzestrzeni się nad całym krajem. Przez to będziemy mieć wrażenie, że niebo nie jest błękitne, ale mieni się mlecznymi barwami.

Raport z anteny 13.07, godz.10

Pył znad Sahary. Czy jest groźny? Uważajcie na swoje samochody!

Pył znad Sahary może spowodować utrudnienia dla właścicieli samochodów. Dlaczego? Z uwagi na to, że przez Polskę przejdzie front atmosferyczny z opadami deszczu i burzami, żółty pył spadnie na nas wraz z deszczem. Jego ziarenka mogą mocno pobrudzić karoserię oraz szyby samochodowe. Wizyta w myjni będzie obowiązkowa.

W czwartek, 15 lipca pył znad Sahary przesunie się na wschód Polski, a następnie opuści nasz kraj. Przypomnijmy, że ostatnio taka ilość żółtego pyłu była u nas widoczna w lutym. Wtedy w Polsce padał śnieg zabarwiony na żółtawy kolor.

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?