Żar poleje się z nieba! IMGW ostrzega przed upałem: W środę nawet 35 stopni Celsjusza

i

Autor: pixabay.com/ mapa IMGW Żar poleje się z nieba! IMGW ostrzega przed upałem: W środę nawet 35 stopni Celsjusza

Żar poleje się z nieba! IMGW ostrzega przed upałem: W środę nawet 35 stopni Celsjusza

2021-07-14 9:09

W środę (14 lipca) z nieba poleje się żar! Ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem obowiązują w niemal całej Polsce. Według prognoz synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej termometry mogą pokazać nawet 35 stopni Celsjusza. Możliwe są również groźne burze. Sprawdź szczegóły!

W środę będzie nadal burzowo, ale tym razem na zachodzie kraju. - Podczas burz możemy spodziewać się silnych opadów deszczu i silnego wiatru przekraczającego w porywach nawet 100 km/h - ostrzega synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk.

Raport z anteny 13.07, godz.10

Na Mazurach, Suwalszczyźnie, Mazowszu (poza krańcami zachodnimi), Kielecczyźnie, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce będzie spokojnie i pogodnie. Na tym obszarze będzie bardzo ciepło, wręcz upalnie i bardzo słonecznie.

Najcieplej będzie na wschodzie kraju - w Przemyślu słupki termometrów mogą pokazać nawet 35 stopni Celsjusza. Na tak wysokie temperatury wpływa "bardzo wygrzane, zwrotnikowe powietrze, które płynie do nas z południa" - wyjaśniła synoptyk.

Na wschodzie upalne temperatury osiągną od 31 do 35 stopni. Na zachodzie też będzie bardzo gorąco, od 30 do 33 stopni. Chłodniej w dolinach podgórskich i nad morzem. Tam 24-26 st.C.