Przewozisz W TEN SPOSÓB choinkę? Grozi ci KILKASET ZŁOTYCH mandatu!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Przewozisz W TEN SPOSÓB choinkę? Grozi ci KILKASET ZŁOTYCH mandatu!

2022-12-14 7:35

Choinka to najważniejsza ozdoba naszego domu w okresie świąt. To pod nią pojawią się w Boże Narodzenie prezenty dla całej rodziny, to jej blask raduje nas przez cały miesiąc. Niektórzy z nas decydują się co roku stawiać to samo, sztuczne drzewko. Inni muszą po swoją choinkę pojechać. Jeśli należycie do tych drugich, to koniecznie sprawdźcie, jak nie wolno jej przewozić! Inaczej może grozić wam wysoki mandat!

Święta 2022 już za pasem! Choinka to ozdoba domu niemal każdego polskiego domu w okresie Bożego Narodzenia. W niektórych miejscach wciąż pojawia się co prawda Podłaźniczka, czyli polska i słowacka ozdoba świąteczna, która na ogół zrobiona jest z wierzchołka choinki odwróconego do góry nogami, jednak rodzin decyduje się właśnie na zakup tradycyjnej choinki. Zanim staną one w naszym salonie, musimy je do domu przywieźć. Obecnie istnieje wiele firm, które zajmują się transportem świątecznych drzewek, lecz za usługę należy dodatkowo zapłacić. Najczęściej wybieramy się więc na zakupy sami. A jak przewozić choinkę, by nie dostać mandatu?

Minister Czarnek wprost skomentował doniesienia o "premii" dla piłkarzy: Zasłużyli na pochwałę, ale 30 mln to byłby jednak, przepraszam, ale skandal

Jak przewozić choinkę?

Choinka powinna być solidnie zamocowana (niezależnie od tego, czy na dachu pojazdu, czy też w środku), ma nie utrudniać kierowania pojazdem i nie zasłaniać świateł, urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych tablic albo znaków, w które pojazd jest wyposażony. W przeciwnym wypadku możemy otrzymać mandat! Jego kwota zależna jest od naszego przewinienia. W przypadku gdy choinka będzie zasłaniać światła pojazdu, mandat wyniesie 200 zł. Zasłonięcie tablic rejestracyjnych kosztować będzie nas 100 złotych. Najwyższy mandat, bo aż 500 zł grozi za przewożenie na dachu pojazdu niezabezpieczanego drzewka.

QUIZ. Odpowiedzi na te pytania zna nawet dziecko! Wynik 7/10 uratuje twój honor

Pytanie 1 z 10
Który zapis jest poprawny?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE