Prognoza pogody na wrzesień 2021. Czeka nas ciepły miesiąc!

i

Autor: Pixabay.com Prognoza pogody na wrzesień 2021. Czeka nas ciepły miesiąc!

Prognoza pogody na wrzesień 2021. Czego się spodziewać?

2021-08-12 11:45

Prognoza pogody na wrzesień zapowiada się całkiem dobrze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał eksperymentalną prognozę, w której przewiduje ciepły i słoneczny miesiąc. Opady, które będą nam towarzyszyć w przyszłym miesiącu mieszczą się w normie, w porównaniu z kilkunastoma latami wstecz.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał eksperymentalną prognozę pogody na wrzesień 2021. Według synoptyków będzie to ciepły miesiąc. Jednak, aby dobrze zinterpretować prognozę trzeba wiedzieć, że zastosowane w niej określenia "powyżej normy", "w normie" i "poniżej normy" odnoszą się one do wartości średniej temperatury powietrza bądź sumy opadów atmosferycznych przewidywanych na dany miesiąc w stosunku do warunków, jakie miały miejsce w latach 1991–2020. Średnia temperatura/suma opadów "powyżej normy", może świadczyć o tym, że prognozowany miesiąc będzie cieplejszy/bardziej mokry od co najmniej 20 obserwowanych tych samych miesięcy w latach 1991–2020. Analogicznie jest z określeniem "poniżej normy". Za to "w normie” zakłada, że prognozowany miesiąc będzie podobny do typowych 10 obserwowanych, tych samych miesięcy w latach 1991–2020.

CZYTAJ TAKŻE: Jaka będzie jesień 2021? Są pierwsze długoterminowe prognozy pogody na wrzesień, październik i listopad

Prognoza pogody na wrzesień 2021

Według IMGW temperatura we wrześniu będzie wyższa, niż wskazuje norma. Co to oznacza? Z pewnością to, że lato jeszcze się z nami nie żegna. We wrześniu będziemy mogli liczyć na gorące dni.

Opady deszczu w przyszłym miesiącu będą zbliżone do średniej z kilkunastu lat wstecz. Są jednak wyjątki. Synoptycy przewidują mniejsze opady niż to bywało na zachodzie kraju. W grafice przygotowanej przez IMGW może przeczytać, że Koszalin, Gorzów Wielkopolski, Szczecin i Zielona Góra będą najsuchszymi miejscami w Polsce we wrześniu.

Leśna bimbrownia zlikwidowana. 700 litrów alkoholu przejęła KAS
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE