Uczeń bez maseczki

i

Autor: www.pixabay.com

Powrót do szkół już W PRZYSZŁYM TYGODNIU?! Od czego zależy decyzja?

2022-02-08 9:25

Czy już w przyszłym tygodniu uczniowie będą mogli wrócić do szkół? "Nie wykluczamy, że w części województw ten powrót będzie mógł się odbyć" - powiedział podczas wtorkowej wizyty w programie Sedno Sprawy, Wojciech Andrusiewicz - rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Podkreślił, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Od czego zależy?

Czy w przyszłym tygodniu dzieci, którym skończyły się ferie - wrócą do szkół? Przypomnijmy, że minister edukacji Przemysław Czarnek mówił, że taka decyzja może zostać podjęta.

- Przyjmijmy, że możliwa jest tego rodzaju hybryda - powiedział we wtorek Wojciech Andrusiewicz. - Nie mówię tu o hybrydowym nauczaniu w każdej szkole, ale taka hybryda ogólnopolska. Nie wykluczamy, że w części województw ten powrót będzie mógł się odbyć, w części jeszcze nie.

Od czego będzie to zależało?

- Będziemy brali pod uwagę wszystko - m.in. to jak wygląda skala zakażeń w danym województwie, ile jeszcze mamy ognisk w szkołach - wyliczał Andrusiewicz. - Pamiętajmy, że dzieci z klas 1-4 do tych szkół uczęszczają i jaką mamy sytuację pod kątem zleceń z podstawowej opieki zdrowotnej i hospitalizacji, więc to będzie baza do podejmowania decyzji. Podkreślam - nie jest wykluczone, że w ograniczonym zakresie ten powrót do szkoły się odbędzie.

Rzecznik podkreślił, że decyzję podjąć ma szef resortu zdrowia i minister edukacji.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza robokelnerka w Łodzi!