Poważne zmiany w temacie lektur szkolnych. Minister Czarnek podał szczegóły! [CO SIĘ ZMIENI]

2021-05-28 11:19
Lektury szkolne
Autor: Freeimages Lektury szkolne

W czwartek szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek oznajmił, że zakończono prace nad poszerzeniem kanonu lektur szkolnych. Przedstawił też nowe propozycje zmian. Rewolucja w temacie lektur szkolnych. Minister Czarnek podał szczegóły! Co dokładnie ulegnie zmianie?

„Właśnie skończyliśmy pracę nad poszerzeniem kanonu lektur szkolnych, uzupełniających, o znakomite pozycje literatury polskiej, książki, opracowania, choćby IPN, znakomite komiksy dla dzieci i młodzieży pięknie pokazujące w pozytywny sposób historię Polski również, wiele nowych propozycji, które na pewno dobrze będą wpływały na Polaków”

– powiedział w czwartek szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Pytany o szczegóły wymienił m.in.  teksty Jana Pawła II. Jak wspominał: “w sposób umiejętny je będziemy wprowadzać również do podręczników, mam nadzieję, i tak się to będzie działo w kolejnych latach”.

W podręcznikach szkolnych z zakresu przedsiębiorczości mają pojawić się encykliki społeczne z pontyfikatu Jana Pawła II, które „pokazują sprawiedliwe podejście do rynku, do pracy, do czasu pracy, do wynagrodzenia”.

Do czerwca, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, miały się zakończyć prace nad ogólną częścią podstawy programowej, po czym miało nastąpić przejście do części szczegółowej. Jak zapowiadał wcześniej Czarnek, do nauczania historii w szkołach mają zostać wprowadzone elementy historii lokalnej, co zostało również ujęte w Polskim Ładzie. Takie zmiany były proponowane już wcześniej. Pojawił się pomysł, aby w szkołach średnich na każdy z bloków przypadały po dwie-trzy lekcje. Oznaczałoby to, że uczniowie mogą spodziewać się nawet sześciu lekcji historii tygodniowo. 

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Jak poszło uczniom w Bydgoszczy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze