Gotówką zapłacimy TYLKO do pewnej kwoty. O dużych zakupach można zapomnieć!

i

Autor: Pixaby Gotówką zapłacimy TYLKO do pewnej kwoty. O dużych zakupach można zapomnieć!

Gotówką zapłacimy TYLKO do pewnej kwoty. O dużych zakupach można zapomnieć!

2021-10-04 14:08

Limit zakupów za gotówkę? Tak, i to już od 1 stycznia 2022 roku. Wszystko dzięki Polskiemu Ładowi. Dla klientów szykują się duże zmiany. Na czym dokładnie będzie polegać limit zakupów za gotówkę? Ile ma wynosić? Sprawdźcie w naszym materiale.

Polski Ład: limit transakcji gotówką. Na czym będzie polegać?

Czy wkrótce transakcje gotówkowe przejdą do lamusa? Rząd chce zrobić ku temu duży krok. Wyeliminowanie gotówki zwiększy wpływy podatkowe. Może też pomóc w likwidacji szarej strefy. Ministerstwo Finansów chce. by transakcje były transparentne. Jaki ma na to pomysł?

Chodzi o zmniejszenie limitów płatności gotówkowych.

Miał 14 kg narkotyków. Grzyby też, ale halucynogenne

Co to oznacza w praktyce? Że np. nie będziemy mogli kupić używanego samochodu powyżej 20 tys. zł za gotówkę.

Nowy limit ma obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku. Ma wejść w życie razem z Polskim Ładem. Za nieprzestrzeganie limitów będą grozić kary.

Zgodnie z rt. 22p ust. 1 pkt 1 ustawy o PIT oraz art. 15d ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT firma, która płaci gotówką powyżej limitu określonego w art. 19 ustawy – Prawo przedsiębiorców, nie może zaliczyć wydatku do podatkowych kosztów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE