Jarosław Kaczyński

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Polski Ład: Jarosław Kaczyński zapowiada zwolnienia. "Brak dostatecznych kwalifikacji"

2022-02-02 16:20

Wielkie zmiany i wielki bałagan. Od stycznia w Polsce obowiązuje Polski Ład, czyli wielka rewolucja podatkowa. Miała na nim zyskać większość Polaków, ale jak się okazuje - wiele grup zawodowych otrzymało znacznie mniejsze wypłaty. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że wobec osób odpowiedzialnych za wprowadzenie Polskiego Ładu zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Bałagan z Polskim Ładem: Będą zwolnienia!

- Będzie teraz czas na decyzje personalne, one zostaną ogłoszone, gdy zostaną ostatecznie podjęte, ale kierunkowa decyzja, że rozstrzygnięcia, również personalne, będą zapadały, jest już podjęta - powiedział rzecznik rządu Piotra Müller, pytany o konsekwencje personalne związane z wprowadzaniem Polskiego Ładu.

Czytaj także: Polski Ład: Co to ulga dla klasy średniej i PIT-2? Ruszają dyżury w urzędach!

"Brak dostatecznych kwalifikacji"

Szef PiS Jarosław Kaczyński przyznał, że ci, którzy przygotowywali wprowadzenie Polskiego Ładu "na poziomie politycznym, półpolitycznym, niezupełnie zapanowali nad tym, co jest im podległe i tam, być może, zadziałał brak dostatecznych kwalifikacji, być może także i brak dobrej woli". Zapowiedział też wyciągnięcie konsekwencji personalnych.

Kto straci stanowisko?

Radio RMF FM ustaliło nieoficjalnie, że minister finansów Tadeusz Kościński i jego zastępca Jan Sarnowski stracą stanowiska za chaos wokół Polskiego Ładu. Do dymisji ma dojść w ciągu najbliższych kilkunastu dni.

Test na inteligencję. Jesteś bystry, czy tylko ci się wydaje?

Pytanie 1 z 10
W przemysłowej pralni pięć pralek w ciągu pięciu minut wypierze 5 kg prania. Ile czasu będzie potrzebowało 100 pralek, aby wyprać 100 kg prania?

Rzecznik rządu zapytany w środę przez Polsat News o możliwe dymisje powiedział, że "już od dłuższego czasu premier Mateusz Morawiecki mówił, że przyjdzie czas również na wnioski personalne". "My w tej chwili skupiamy się przede wszystkim na tym, aby skorygować te błędy, które pojawiły się w projekcie ustawy podatkowej. Ten projekt jest w tej chwili finalizowany, ale faktycznie będzie teraz czas na decyzje personalne, ale one będą ogłoszone gdy zostaną ostatecznie podjęte. Ale ta kierunkowa decyzja, że te rozstrzygnięcia również personalne będą zapadały, jest już podjęta" - powiedział.

Pytany, czy te konsekwencje personalne będą wyciągane wobec osób, które przygotowywały Polski Ład, Müller powiedział, że chodzi o osoby, które ten program "przygotowywały i wdrażały". "Pamiętajmy, chodzi o to, by znaleźć oczywiście odpowiedzialność i z jednej strony merytoryczną, ale z drugiej strony jest też odpowiedzialność polityczna. Ale nie chciałbym tutaj wyprzedzać ruchów. Gdy ostateczne decyzje zapadną, to będziemy o nich informować" - dodał rzecznik rządu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Polski Ład – czy jest to rewolucja podatkowa i społeczna