szczepienie

i

Autor: Pixabay.com Polska szczepionka na COVID-19 dostępna jeszcze w tym roku. Padła konkretna data!

Polska szczepionka na COVID-19 dostępna jeszcze w tym roku. Padła konkretna data!

2021-11-23 10:13

Polska szczepionka na COVID ma oficjalnie zostać zatwierdzona do użytku jeszcze w tym roku. Produkcją preparatu zajmuje się firma Mabion dla amerykańskiego koncernu Novavax. Kiedy polska szczepionka na COVID-19 będzie dostępna? Czytajcie więcej w naszym materiale.

Polska szczepionka na COVID dostępna jeszcze w tym roku

O polskiej szczepionce na COVID mówiło się już jakiś czas temu. Wiadomo było, że zajmie się nią firma Mabion. W marcu tego roku podpisano umowę z amerykańską spółką Novavax na współpracę przy rozwoju i produkcji szczepionki. Teraz pojawiło się więcej konkretów. Wiemy, kiedy polska szczepionka na COVID zostanie zatwierdzona. Szczegóły zdradził Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Grzegorz Cessak.

Europejska Agencja Leków przyjęła już finalny wniosek firmy Novavax, który będzie wytwarzany przez polską firmę Mabion. Ta szczepionka jest planowana, jest zakupiona przez Polskę, zakontraktowana - mówi Grzegorz Cessak, Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych.

Jak dodaje, polska szczepionka na COVID-19 ma zostać oficjalnie zatwierdzona do użytku w połowie grudnia.

Pomorskie: Uber przydzwonił na czerwonym. "Ręce opadają"

Polska szczepionka na COVID-19. Jak będzie działać?

Polska szczepionka na COVID-10: co o niej wiemy? Jak będzie działać? Cessak uważa, że polska szczepionka na COVID-19 może być alternatywą dla osób sceptycznych wobec dostępnych na ten moment preparatów mRna i wektorowych.

To jest troszeczkę bardziej tradycyjna szczepionka, ale mimo wszystko innowacyjna. Bardzo skuteczna, powyżej 90 proc. skuteczności. Ma substancję adiuwant - czyli taką substancję przyspieszającą naszą reakcję immunologiczną - dodaje Cessak.

Do tej pory w pełni zaszczepiło się ponad 20 milionów 268 tysięcy Polaków.

Sonda
Czy przyjmiesz polską szczepionkę na COVID?