Polscy siatkarze z brązowym medalem Ligi Narodów!

2022-07-24 19:32
Polscy siatkarze z brązowym medalem Ligi Narodów!
Autor: FIVB.org Polscy siatkarze z brązowym medalem Ligi Narodów!

Polska reprezentacja w tegorocznej edycji siatkarskiej Ligi Narodów zdobyła brązowy medal. W meczu o trzecie miejsce pokonaliśmy gospodarzy turnieju Włochów 3:0! To był drugi mecz obydwu reprezentacji w LN 2022. W czerwcu ulegliśmy, a dziś nadarzyła się okazja do rewanżu, którą wykorzystaliśmy.

Po sobotniej przegranej w półfinale z reprezentacją USA, Polscy siatkarze musieli pożegnać się z marzenia o zwycięstwie w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Porażka nie odebrała im jednak szansy walki o medal. Dziś o godzinie 18.00 rozpoczął się mecz o trzecie miejsce, w którym polska reprezentacja mierzyła się z Włochami, gospodarzami turnieju.

 

Warszawa. Bulwary Wiślane lśnią czystością! Wielkie sprzątanie nad Wisłą

Liga Narodów 2022. Polska z brązowym medalem

W meczu o trzecie miejsce Polacy rozgromili reprezentację Włoch 3:0 (25:16, 25:23, 25:20). Podopieczni Nikoli Grbicia zapomnieli o wczorajszej dotkliwej porażce z USA i wyszli na parkiet bardzo zmotywowani. Najwięcej problemów mieli w drugiej partii, gdzie wynik ważył się do samego końca. Jednak Polacy nie dali dojść Włochom do remisu. Trzeci set przypieczętował wygraną i sukces naszej kadry. 

To był drugi mecz obydwu reprezentacji. W czerwcu w pierwszej fazie turnieju ulegliśmy Włochom (3:1). Dziś nadarzyła się okazja do rewanżu, którą w dobrym stylu wykorzystaliśmy.

Włochy: Romano, Anzani, Michieletto, Giannelli, Galassi, Lavia - Balaso (libero) oraz Sbertoli, Russo, Scanferla (libero)

Polska: Kurek, Bieniek, Śliwka, Janusz, Kochanowski, Semeniuk - Zatorski (libero) oraz Butryn, Fornal

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze