Tour de Pologne 2022. Cała trasa wyścigu. W jakich miastach pojawią się kolarze?

2022-08-01 10:40
79. Tour de Pologne w Przemyślu. Na jakich ulicach zakaz zatrzymywania się?
Autor: Pixabay

79. edycja Tour de Pologne wystartowała. Trasa tegorocznego wyścigu podzielona jest na siedem etapów, które przebiegają przez kilka województw. TdP rozpoczął się 30 lipca w Kielcach, a zakończy się 5 sierpnia w Krakowie. Publikujemy całą trasę wyścigu i listę miast, przez które przejadą światowej klasy kolarze. Zobaczcie, czy pojawią się w waszym mieście.

Uroczysty początek 79. edycji Tour de Pologne odbył się 30 lipca w Kielcach, w stolicy województwa świętokrzyskiego. Wówczas na starcie wyścigu pojawili się kolarze z łącznie 23 ekip z całego świata, a także ci, którzy dostali dziką kartą. Wśród drużyn była także reprezentacja polski w składzie: Stanisław Aniołkowski, Piotr Brozyna, Michał Paluta, Filip Maciejuk, Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Patryk Stosz. Trasa Tour de Pologne 2022 wynosi ponad 1200 kilometrów. Poprowadzona jest przez kilka województw: świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie i małopolskie. W tych regionach będzie można oglądać kolarzy. Gdzie dokładnie? Poniżej publikujemy dokładny przebieg każdego z siedmiu etapów TdP. Sprawdź, czy zawodnicy pojawią się w twoim mieście.

Tour de Pologne 2022. Cała trasa wyścigu

Tour do Pologne 2022 rozpoczął się w Kielcach a niespełna tydzień później zakończy się w Krakowie. 1200-kilometrowa trasa poprowadzona będzie przez kilkadziesiąt miast i miasteczek na terenie czterech województw. Poniżej publikujemy dokładny przebieg trasy, opisany na stronie organizatora wyścigu.

Przebieg etapu 1 Tour de Pologne

Start 79. Tour de Pologne w Kielcach. Zawodnicy pojawią się w Annopolu, w Józefowie nad Wisłą, w Kazimierzu Dolnym i w miejscowości Wylągi. Jak informują organizatorzy 30 kilometrów przed metą zawodnicy powalczą jeszcze o Premię Lotną LOTTO w Nałęczowie, Powiecie Puławskim. Koniec etapu w centrum Lublina.

Przebieg etapu 2 Tour de Pologne

- Drugi etap w całości odbędzie się na Lubelszczyźnie. Ten dzień rozpocznie się w Chełmie, trzecim pod względem liczby ludności mieście województwa lubelskiego – czytamy na stronie TdP.

Na trasie kolarze pojawią się w Hrubieszowie, w Tomaszowie Lubelskim w powiecie Tomaszowskim i ostatnia w Szczebrzeszynie w powiecie Zamojskim. Po drodze zaplanowano jeszcze dwie premie górskie w Michalowie-Kolonii i w Sabaudii. Zawodnicy wjadą na linię mety w Zamościu.

Przebieg etapu 3 Tour de Pologne

Początek trzeciego etapu to Kraśnik. Zawodników będzie można oglądać w Janowie Lubelskim, Leżajsku, Jarosławiu, Sólcu oraz Kalwaria Pacławska. Etap zakończy się w Przemyślu.

Przebieg etapu 4 Tour de Pologne

Czwarty etap w całości będzie rozegrany w województwie podkarpackim. Start w Lesku. Trasa będzie prowadzić przez góry Sanocko-Turczańskie. Sportowcy odwiedzą takie miasta jak: Ustrzyki Dolne, w gminie Fredropol, gminie Czarna następnie przy Hotelu Arłamów oraz na 30 kilometrów przed metą w Sanoku, kolarze powalczą o trzecią Premię Górską PZU w Leszczawie.

Przebieg etapu 5 Tour de Pologne

Kolejny etap wyścigu poprowadzony jest z Łańcuta do Rzeszowa. Trasa przebiegać będzie przez Dynów.

Przebieg etapu 6 Tour de Pologne

Przedostatni etap ruszy z Nowego Targu, przez Gronków do stacji narciarskiej Rusiński.

Przebieg etapu 7 Tour de Pologne

Finał Tour de Pologne 2022 wystartują spod siedziby firmy Valsir w Skawinie. Następnie odwiedzą punkty w Bieńkówce w gminie Budzów, w Lanckoronie, a druga w Myślenicach. Wyścig zakończy się na krakowskich Błoniach.

Michał Rozmys rozczarowany po finale 1500 m
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze