EURO 2021: Czy Polska wyjdzie z grupy? Porażka ze Słowacją nie przekreśla szans

i

Autor: EPA/PAP EURO 2021: Czy Polska wyjdzie z grupy? Porażka ze Słowacją nie przekreśla szans

EURO 2021: Czy Polska wyjdzie z grupy? Porażka ze Słowacją nie przekreśla szans

2021-06-19 23:15

Euro 2021 dla Polaków nie zaczęło się zbyt dobrze. Porażka ze Słowacją na rozpoczęcie naszych zmagań w Mistrzostwach Europy sprawiła, że nasza sytuacja mocno się skomplikowała. Walka o awans do kolejnej fazy rozgrywek nie jest jednak przegrana. Polacy są w stanie wywalczyć awans mimo że będzie o to naprawdę trudno. Co musi się stać, żeby kadra Paulo Sousy wyszła z grupy na Euro 2021?

Bolesny falstart na Euro 2021 polskiej kadry skomplikował naszą sytuację w grupie E. Aktualnie zajmujemy ostatnie miejsce w swojej grupie i z nadzieją patrzymy w przyszłość. Nie jest ona zbyt kolorowa, jeżeli zdamy sobie sprawę, że przed nami mecz z Hiszpanią, z która od 1959 roku graliśmy pięciokrotnie i ani razu nie wygraliśmy, a nawet nie zremisowaliśmy. Jaki bilans mamy ze Szwecją, z którą zagramy ostatnie grupowe spotkanie? W ośmiu meczach wygraliśmy raz, w 1974 roku. Pozostałe mecze to same porażki. Jednak historia Mistrzostw Europy pokazuje, że drużyny, które turniej zaczynały od falstartu potrafią wyjść z grupy. Wśród ekip, które tego dokonały były też nieco słabsze drużyny, a jednak im się udało. Co Polacy muszą zrobić, aby wyjść z grupy na Euro 2021? Czy jest szansa, aby zrehabilitować się po porażce ze Słowacją?

Spis treści

  1. Euro 2021: Czy Polska wyjdzie z grupy?
  2. Euro 2021: Potrzebne minimum 3 punkty

CZYTAJ TAKŻE: MEMY po meczu Polska - Słowacja na EURO 2020. Co nas rozbawiło? Najlepsze obrazki

Euro 2021: Czy Polska wyjdzie z grupy?

Trzeba pamiętać, że od Euro 2016 regulamin rozgrywek przewiduje, że awans do kolejnej fazy rozgrywek jest możliwy z trzeciego miejsca. Podczas ostatnich mistrzostw umożliwiło to awans siedmiu drużyn, które turniej zaczęły od straty punktów. Były to zespoły z:

  • Portugalii
  • Anglii
  • Islandii
  • Irlandii
  • Belgii
  • Słowacji
  • Irlandii Północnej

Cztery pierwsze zespoły zdobyły w inauguracyjnym meczu po jednym punkcie. Trzy pozostałe czyli Belgia, Słowacja i Irlandia Północna przegrały swoje mecze, a mimo wszystko wyszły z grupy. Belgia, po porażce z Włochami, pewnie pokonała Irlandię oraz Szwecję. Sześć punktów dało im awans, ale patrząc na naszą dyspozycję to wygrana z Hiszpanią i Szwecją nie jest raczej w zasięgi ręki. Słowacja przegrała swój pierwszy mecz z Walią. Później dali radę Rosji i zremisowali z Anglią. Ten scenariusz (remis z Hiszpanią i zwycięstwo ze Szwecją) jest już bardziej prawdopodobny. Licząc na to, że Szwecja nie zdobędzie więcej niż 1 punkt w meczu ze Słowacją. Faza grupowa na poprzednim Euro zakończyła się pomyślnie także dla Irlandii Północnej. Na rozpoczęcie zmagań przegrała z Polakami, a następnie pokonała Ukrainę i przegrała z Niemcami.

Euro 2021: Potrzebne minimum 3 punkty

Aby liczyć się w grze o awans niezbędne są trzy punkty. Jednak patrząc na grę naszej kadry w meczu ze Słowacją będzie o nie trudno. Nie jest to jednak sprawa niemożliwa i możemy mieć nadzieję, że nasi piłkarze zrehabilitują się.

Najważniejsze newsy o Euro 2021 znajdziecie w Strefie Kibica na eska.pl!

Sonda
Euro 2021 - czy Polska wyjdzie z grupy?
Powrót piłkarzy do hotelu w Sopocie po przegranym meczu ze Słowacją