EURO 2021: Czy Polska wyjdzie z grupy? Porażka ze Słowacją nie przekreśla szans

EURO 2021: Czy Polska wyjdzie z grupy? Porażka ze Słowacją nie przekreśla szans
Autor: EPA/PAP EURO 2021: Czy Polska wyjdzie z grupy? Porażka ze Słowacją nie przekreśla szans

Euro 2021 dla Polaków nie zaczęło się zbyt dobrze. Porażka ze Słowacją na rozpoczęcie naszych zmagań w Mistrzostwach Europy sprawiła, że nasza sytuacja mocno się skomplikowała. Walka o awans do kolejnej fazy rozgrywek nie jest jednak przegrana. Polacy są w stanie wywalczyć awans mimo że będzie o to naprawdę trudno. Co musi się stać, żeby kadra Paulo Sousy wyszła z grupy na Euro 2021?

Bolesny falstart na Euro 2021 polskiej kadry skomplikował naszą sytuację w grupie E. Aktualnie zajmujemy ostatnie miejsce w swojej grupie i z nadzieją patrzymy w przyszłość. Nie jest ona zbyt kolorowa, jeżeli zdamy sobie sprawę, że przed nami mecz z Hiszpanią, z która od 1959 roku graliśmy pięciokrotnie i ani razu nie wygraliśmy, a nawet nie zremisowaliśmy. Jaki bilans mamy ze Szwecją, z którą zagramy ostatnie grupowe spotkanie? W ośmiu meczach wygraliśmy raz, w 1974 roku. Pozostałe mecze to same porażki. Jednak historia Mistrzostw Europy pokazuje, że drużyny, które turniej zaczynały od falstartu potrafią wyjść z grupy. Wśród ekip, które tego dokonały były też nieco słabsze drużyny, a jednak im się udało. Co Polacy muszą zrobić, aby wyjść z grupy na Euro 2021? Czy jest szansa, aby zrehabilitować się po porażce ze Słowacją?

Spis treści

  1. Euro 2021: Czy Polska wyjdzie z grupy?
  2. Euro 2021: Potrzebne minimum 3 punkty

CZYTAJ TAKŻE: MEMY po meczu Polska - Słowacja na EURO 2020. Co nas rozbawiło? Najlepsze obrazki

Euro 2021: Czy Polska wyjdzie z grupy?

Trzeba pamiętać, że od Euro 2016 regulamin rozgrywek przewiduje, że awans do kolejnej fazy rozgrywek jest możliwy z trzeciego miejsca. Podczas ostatnich mistrzostw umożliwiło to awans siedmiu drużyn, które turniej zaczęły od straty punktów. Były to zespoły z:

  • Portugalii
  • Anglii
  • Islandii
  • Irlandii
  • Belgii
  • Słowacji
  • Irlandii Północnej

Cztery pierwsze zespoły zdobyły w inauguracyjnym meczu po jednym punkcie. Trzy pozostałe czyli Belgia, Słowacja i Irlandia Północna przegrały swoje mecze, a mimo wszystko wyszły z grupy. Belgia, po porażce z Włochami, pewnie pokonała Irlandię oraz Szwecję. Sześć punktów dało im awans, ale patrząc na naszą dyspozycję to wygrana z Hiszpanią i Szwecją nie jest raczej w zasięgi ręki. Słowacja przegrała swój pierwszy mecz z Walią. Później dali radę Rosji i zremisowali z Anglią. Ten scenariusz (remis z Hiszpanią i zwycięstwo ze Szwecją) jest już bardziej prawdopodobny. Licząc na to, że Szwecja nie zdobędzie więcej niż 1 punkt w meczu ze Słowacją. Faza grupowa na poprzednim Euro zakończyła się pomyślnie także dla Irlandii Północnej. Na rozpoczęcie zmagań przegrała z Polakami, a następnie pokonała Ukrainę i przegrała z Niemcami.

Euro 2021: Potrzebne minimum 3 punkty

Aby liczyć się w grze o awans niezbędne są trzy punkty. Jednak patrząc na grę naszej kadry w meczu ze Słowacją będzie o nie trudno. Nie jest to jednak sprawa niemożliwa i możemy mieć nadzieję, że nasi piłkarze zrehabilitują się.

Najważniejsze newsy o Euro 2021 znajdziecie w Strefie Kibica na eska.pl!

Powrót piłkarzy do hotelu w Sopocie po przegranym meczu ze Słowacją
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze