Pogoda na lato 2022: Szykuje się UPALNY lipiec! Znamy prognozę na wakacje!

2022-07-03 14:46

Jaka pogoda będzie latem 2022? Poznaliśmy odpowiedź na to pytanie! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał długoterminową prognozę pogody na czerwiec-wrzesień. Tegoroczne wakacje zapowiadają się bardzo dobrze! Przynajmniej ich pierwsza część, bo sierpniu może być nieco chłodniej. Szczegóły w artykule!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał długoterminową eksperymentalną prognozę pogody na kilka miesięcy do przodu. Ta dotyczy miesiąców wakacyjnych, czyli od czerwca do września. Dzięki temu wiemy, czego możemy spodziewać się w najbliższym czasie w pogodzie. Jakie będzie lato? Jak się okazuje, prognozy są dobre! Czerwiec i lipiec będą ciepłymi miesiącami, ale w sierpniu wskaźniki na termometrach nieco opadną. Informacje zawarte w prognozie mogą posłużyć do planowania urlopu! Szczegóły poniżej!

Jaka pogoda na lato 2022? Prognoza na czerwiec

Według długoterminowej prognozy pogody, czerwiec nie przyniesie większych skoków temperatur i zwiększonej ilości opadów.

- Średnia miesięczna temperatura powietrza oraz miesięczna suma opadów atmosferycznych w całej Polsce powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020 – informuje IMGW.

Jaka pogoda na lato 2022? Prognoza na lipiec

Pierwszy miesiąc wakacji będzie udany. Polacy, którzy zaplanowali sobie urlop w lipcu mogą liczyć na to, że będzie to upalny miesiąc. - Średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się powyżej normy. Suma opadów atmosferycznych w całym kraju najprawdopodobniej będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej – czytamy w prognozie.

Wywiad z Krystianem Ochmanem na chwile przed jego eurowizyjnym występem

Jaka pogoda na lato 2022? Prognoza na sierpień

Jak się okazuje północna część Polski będzie mogła w sierpniu odetchnąć od upałów. Będzie tam nieco chłodniej niż bywało w poprzednich latach. W tej części Polski spodziewane są także bardziej obfite opady.

A co zresztą kraju? - Na południu możliwa średnia miesięczna temperatura powietrza w normie. Suma opadów atmosferycznych w południowej części kraju najprawdopodobniej będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej – wskazuje IMGW. ‘

Jaka pogoda na lato 2022? Prognoza na wrzesień

Wrzesień zapowiada się pięknie. Będzie to znacznie cieplejszy miesiąc niż bywało dotychczas.

- Średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2010. Suma opadów atmosferycznych w całym kraju najprawdopodobniej będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej – czytamy w prognozie.