Pogoda na wakacje 2022. Wiemy, kiedy zaplanować urlop! Synoptycy podali prognozy!

2022-04-08 12:36

Pogoda na wakacje 2022. Kiedy najlepiej planować urlop? Synoptycy przedstawili ekstremalną prognozę długoterminową. Wiemy, jaka będzie pogoda na wakacje! Czeka nas dużo słońca, czy raczej opady? Sprawdźcie w naszym materiale.

Pogoda na wakacje 2022. Kiedy planować urlop?

Choć do wakacji 2022 pozostało jeszcze trochę czasu, to wiele osób zaczyna już planować tegoroczny urlop. Wtedy rodzi się pytanie - kiedy najlepiej wziąć wolne? Który miesiąc będzie najlepszy? Kiedy można spodziewać się najwięcej słońca? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował eksperymentalną prognozę długoterminową temperatury i opadów. Co z niej wynika? Pogoda na wakacje 2022 - kiedy planować urlop?

Pogoda na wakacje 2022. Jak będzie wyglądać czerwiec?

Czerwiec 2022 - jaka pogoda? Czy warto planować wtedy urlop? Jak podają synoptycy, średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się w granicach normy wieloletniej. Co z opadami? Jeśli o nie chodzi, to na większości terenów Polski suma opadów w czerwcu mieścić się będzie w zakresie normy wieloletniej. Na północnym zachodzie możliwa suma opadów powyżej normy.

A jak zapowiada się pogoda na wakacje 2022 w pozostałych letnich miesiącach?

Jarmark wielkanocny na Rynku Głównym w Krakowie

Pogoda na wakacje 2022. Jaka pogoda w lipcu 2022?

Pogoda na wakacje 2022: lipiec: jak będzie wyglądać? Osoby, które planują wtedy urlop, powinny być zadowolone. W całej Polsce średnia miesięczna temperatura powietrza powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej. Jedynie na północym-wschodzie kraju średnia temperatura będzie utrzymywać się w normie. Co z opadami? Synoptycy przewidują, ze suma opadów w Polsce najprawdopodobniej będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej.

Pogoda na wakacje 2022. Co przyniesie sierpień?

Pogoda na sierpień 2022 - jeśli chcecie na urlop udać się wtedy, to warto wybrać południową część kraju. Na północy Polski temperatura będzie kształtować się poniżej normy wieloletniej. Podobnie będzie z opadami. Większych możemy spodziewać się na północy. Na południu kraju powinny mieścić się w normie.

Spis treści

  1. Pogoda na wakacje 2022. Kiedy planować urlop?
  2. Pogoda na wakacje 2022. Jak będzie wyglądać czerwiec?
  3. Pogoda na wakacje 2022. Jaka pogoda w lipcu 2022?
  4. Pogoda na wakacje 2022. Co przyniesie sierpień?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE