Pogoda na wakacje 2022. Wiemy, kiedy zaplanować urlop! Synoptycy podali prognozy!

2022-04-08 12:36

Pogoda na wakacje 2022. Kiedy najlepiej planować urlop? Synoptycy przedstawili ekstremalną prognozę długoterminową. Wiemy, jaka będzie pogoda na wakacje! Czeka nas dużo słońca, czy raczej opady? Sprawdźcie w naszym materiale.

Pogoda na wakacje 2022. Kiedy planować urlop?

Choć do wakacji 2022 pozostało jeszcze trochę czasu, to wiele osób zaczyna już planować tegoroczny urlop. Wtedy rodzi się pytanie - kiedy najlepiej wziąć wolne? Który miesiąc będzie najlepszy? Kiedy można spodziewać się najwięcej słońca? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował eksperymentalną prognozę długoterminową temperatury i opadów. Co z niej wynika? Pogoda na wakacje 2022 - kiedy planować urlop?

Pogoda na wakacje 2022. Jak będzie wyglądać czerwiec?

Czerwiec 2022 - jaka pogoda? Czy warto planować wtedy urlop? Jak podają synoptycy, średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się w granicach normy wieloletniej. Co z opadami? Jeśli o nie chodzi, to na większości terenów Polski suma opadów w czerwcu mieścić się będzie w zakresie normy wieloletniej. Na północnym zachodzie możliwa suma opadów powyżej normy.

A jak zapowiada się pogoda na wakacje 2022 w pozostałych letnich miesiącach?

Jarmark wielkanocny na Rynku Głównym w Krakowie

Pogoda na wakacje 2022. Jaka pogoda w lipcu 2022?

Pogoda na wakacje 2022: lipiec: jak będzie wyglądać? Osoby, które planują wtedy urlop, powinny być zadowolone. W całej Polsce średnia miesięczna temperatura powietrza powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej. Jedynie na północym-wschodzie kraju średnia temperatura będzie utrzymywać się w normie. Co z opadami? Synoptycy przewidują, ze suma opadów w Polsce najprawdopodobniej będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej.

Pogoda na wakacje 2022. Co przyniesie sierpień?

Pogoda na sierpień 2022 - jeśli chcecie na urlop udać się wtedy, to warto wybrać południową część kraju. Na północy Polski temperatura będzie kształtować się poniżej normy wieloletniej. Podobnie będzie z opadami. Większych możemy spodziewać się na północy. Na południu kraju powinny mieścić się w normie.

Spis treści

  1. Pogoda na wakacje 2022. Kiedy planować urlop?
  2. Pogoda na wakacje 2022. Jak będzie wyglądać czerwiec?
  3. Pogoda na wakacje 2022. Jaka pogoda w lipcu 2022?
  4. Pogoda na wakacje 2022. Co przyniesie sierpień?