Podwyżki cen energii. Kto za nie odpowiada? Jest apel związkowców!

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Podwyżki cen energii. Kto za nie odpowiada? Jest apel związkowców!

Podwyżki cen energii. Kto za nie odpowiada? Jest apel związkowców!

2021-09-08 20:03

Nie tylko Unia Europejska jest winna podwyżkom cen energii - mówią związkowcy. Reprezentanci pracowników spółek energetycznych apeluje do premiera o zmianę polityki w tym obszarze. Kto jest odpowiedzialny za podwyżki i o co apelują związkowcy?

Przewodniczący Solidarności w spółce Tauron Service Bogdan Kocz podkreśla, że to rząd PIS akceptował wszystkie ustalenia wspólnoty dotyczące polityki klimatycznej i wygaszania górnictwa. - Pan premier mówi sobie lakonicznie, że tak naprawdę jest to tylko wina Unii Europejskiej. Nie, to jest wina rządu! Rządu i jego ministrów. I my jako komitet chcemy tego uniknąć - tłumaczy.

Czytaj także: "Historyczna obniżka podatków"? Sprawdź, kto zapłaci więcej

Głównym źródłem podwyżek są opłaty za emisję CO2. - Zazwyczaj związki zawodowe występują w interesie tylko i wyłącznie swoich zakładów, swoich pracowników. Dzisiaj występujemy w interesie wszystkich, ponieważ permanentna drożyzna wynikająca ze wzrostu cen emisji CO2 dotknie nas wszystkich - mówi Andrzej Nalepa z Elektrowni Bełchatów.

Ceny energii mają znów wzrosnąć od przyszłego roku. Podwyżka jest nieuchronna, ale za wcześnie spekulować o jej skali. Tak mówił na forum ekonomicznym w Karpaczu wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

QUIZ. Czy znasz stare polskie reklamy? Masz małe szanse na 10/10!

Pytanie 1 z 10
Jaki produkt reklamowano "z pewną taką nieśmiałością"?
Nauka stacjonarna i podwyżki dla nauczycieli