Po meczu Dania – Finlandia odwołano trening. Duńscy piłkarze bez aktywności medialnych

i

Autor: PAP/EPA/Friedemann Vogel / POOL

Po meczu Dania – Finlandia odwołano trening. Duńscy piłkarze bez aktywności medialnych

2021-06-13 10:25

Po meczu Dania – Finlandia i tragicznych wydarzeniach związanych z zawałem i Christiana Eriksena odwołano dzisiejsze treningu reprezentacji Danii. Duńska federacja poinformowała, że odwołane zostały także wszelkie działania medialne. Piłkarze dostali również pomoc psycholigiczną. Jak już wiadomo Kjaer nie był w stanie dokończyć meczu z Finlandią.

Po meczu Dania – Finlandia i tragicznych wydarzeniach związanych z ratowaniem życia Christiana Eriksena na murawie stadionu w Kopenhadze piłkarze nie będą trenowali. - W niedzielę Duńczycy poinformowali, że nie odbędzie się zaplanowany na ten dzień trening drużyny narodowej. Nie będzie żadnych akcji medialnych, tzn. konferencji prasowej, wywiadów itd. - podaje PAP. Kolejny mecz Duńczyków na Euro 2021 zaplanowany jest na czwartek 17 czerwca. Zmierzą się z reprezentacją Belgii.

CZYTAJ TAKŻE: Christian Eriksen przeszedł zawał. "Oddychał i tętno było wyczuwalne. Sytuacja się zmieniła"

Piłkarzom zaoferowano pomoc psychologiczna

Zawodnikom duńskiej reprezentacji zaoferowana została pomoc psychologiczna w związku z sobotnim dramatem w trakcie spotkania z Finami w Kopenhadze. Jak wiadomo Kjaer, który jako pierwszy pojawił się przy Eriksenie nie był w stanie dokończyć meczu. Wszedł na boisku, ale po około 20 minutach dał znak trenerowi do zmiany.

Christian Eriksen przeszedł zawał na murawie

Eriksen przeszedł zawał na murawie stadionu w Kopenhadze. Długo był reanimowany na murawie, a potem zwieziono go na noszach i przetransportowano do szpitala. Akcja powiodła się, zawodnik - jak wykazały badania odzyskał świadomość jeszcze na boisku. Jego stan jest stabilny, oddycha samodzielnie, rozmawiał nawet z kolegami z drużyny, których poprosił o dokończenie meczu.

Raport z Sopotu. Przedostatni trening przed wylotem do Rosji.

Przyśpiewki polskich kibiców na EURO 2021. Każdy kibic je zna! A ty?

Pytanie 1 z 10
Biało-czerwone to...