Do czego służy mała kieszonka z przodu jeansów? Tego mogłeś nie wiedzieć

i

Autor: pexels.com/ pixabay.com/ Canva Do czego służy mała kieszonka z przodu jeansów? Tego mogłeś nie wiedzieć

Po co jest mała kieszonka w jeansach? TEGO mogłeś nie wiedzieć!

2021-05-24 9:50

Po co jest mała kieszonka w jeansach? Do wkładania monet, zapalniczki, a może do trzymania prezerwatyw? Niewykluczone, że wiele osób właśnie do tego ją wykorzystuje. Inni z kolei zapewne zupełnie nie zwracają na nią uwagi. Jak się jednak okazuje, nie jest to przypadkowa kieszeń. Niegdyś pełniła bardzo ważną funkcję. Jaką? Będziecie zaskoczeni!

Każdy z nas ma w szafie przynajmniej jedną parę jeansów. A czy zastanawialiście się kiedykolwiek, do czego służby mała kieszonka umieszczona po przedniej, prawej stronie spodni? Większość osób zapewne w ogóle jej nie używa, a część nigdy nie zwróciła na nią uwagi. Jeżeli uważacie, że tak po prostu ma być, to jesteście w błędzie. Okazuje się bowiem, że mała kieszonka - zwana watch pocket - została zaprojektowana nie bez przyczyny.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to kieszeń na zegarek. Niegdyś służyła do bezpiecznego przechowywania kieszonkowego zegarka na łańcuszku. Pierwsze jeansy z małą kieszonką zostały zaprojektowane w XIX wieku w USA przez Levisa Straussa.

CZYTAJ TEŻ: Jak założyć kostkę do WC? Cały czas ROBILIŚMY TO ŹLE! Nagranie z TikToka hitem internetu

QUIZ. Kultowe teksty, który zna każdy! Wiesz, kto je powiedział?

Pytanie 1 z 10
1. Na początek coś łatwego! Kto wypowiedział te słynne słowa: "Sorry, taki mamy klimat!"