Pływające WĘŻE w polskich rzekach i jeziorach. Czy są groźne?

i

Autor: canva/scren facebook: Lasy Państwowe Pływające WĘŻE w polskich rzekach i jeziorach. Czy są groźne?

Pływające WĘŻE w polskich rzekach i jeziorach. Ich widok przeraża. Jest nagranie! [WIDEO]

2021-07-14 10:40

Wakacyjna kąpiel w rzecze lub jeziorze może zostać przerwana przez niespodziewanego osobnika. I nie chodzi tu o rybę czy żabę. W polskich rzekach i jeziorach możemy natrafić też na węże. Jak zachować się w takiej sytuacji? Czy ich ugryzienie jest dla nas groźnie? Sprawdźcie w naszym materiale.

Pływające węże w polskich rzekach i jeziorach. Lasy Państwowe publikują nagranie

Lato to czas odpoczynku, a więc i wakacyjnych wyjazdów. Wielu Polaków na urlop wybiera leżakowanie nad jeziorem lub rzeką. Przebywając w takich miejscach, musimy się liczyć z tym, że nasz wypoczynek może być zakłócony przez pewne osobniki. Widok latających owadów, czy pływających ryb nie powinien być zaskoczeniem. Okazuje się jednak, że w jeziorze czy rzece możemy też natknąć się na... węże, które ochoczo pływają po tafli. Nagranie jednego z nich umieściły w sieci Lasy Państwowe.

Raport z anteny 13.07, godz.10

Węże w rzecze lub jeziorze. Czy są groźne?

Widok węża w rzecze lub jeziorze może mocno przerazić. Czy gad podpłynie do nas? Czy jest dla nas groźny? Na powyższym film zarejestrowany został znany nam dobrze zaskroniec. Lasy Państwowe uspakajają - jego nie musimy się bać.

Zaskroniec jest niejadowitym wężem z rodziny połozowatych. Poznajemy go po charakterystycznych żółtych plamkach za skroniami, od czego też pochodzi jego nazwa.  Zdecydowanie nie powinniśmy się go bać i nie powinniśmy również go straszyć - czytamy w komunikacie Lasów Państwowych.

Dodajmy, że w rzekach można też napotkać żmije, choć te raczej unikają długich kąpieli. Prędzej natrafimy na nie przy brzegu lub na terenach podmokłych.

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?