Niebezpieczne zwierzęta morskie

i

Autor: Canva

Planujesz wakacje nad morzem? Tych zwierząt unikaj, są niebezpieczne!

2022-07-05 16:23

Letni wypoczynek nad morzem to marzenie wielu osób. Wybierając się jednak nad wodę warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nie tylko rekiny, o których ostatnio zrobiło się głośno w mediach mogą zranić lub zabić w wodzie. Oto lista najgroźniejszych zwierząt morskich. Zapraszamy do galerii!

Lista najgroźniejszych zwierząt morskich

Jeśli nie chcesz, aby twój wypoczynek nad morzem skończył się w szpitalu to zdecydowanie powinieneś zachować ostrożność podczas kąpieli. Nurkując i podziwiając podwodny świat warto stosować się do jednej zasady „jeżeli nie wiemy, co to za zwierze, nie podpływamy i nie dotykamy”. Zaskakująco budzące największą grozę wśród pływaków rekiny wcale nie przyczyniają się do zgonu wielu osób.W ciągu minionych 30 lat nad Morzem Czerwonym, doszło do 23 ataków rekinów, czyli mniej, niż jeden atak rocznie. Spośród wszystkich ataków tych zwierząt na tym akwenie przez ostatnie trzydzieści lat rekiny zabiły sześć osób. Niestety, aż dwa ataki ze skutkiem śmiertelnym miały miejsce w ubiegłym tygodniu, i to one wywołały panikę wśród turystów.

Lista potencjalnie niebezpiecznych zwierząt morskich jest bardzo długa, warto jednak poznać te najczęściej spotykane. Warto pamiętać, że do ataku takich zwierząt dochodzi często z winy człowieka. Jak to możliwe? To właśnie turyści podczas wodnych zabaw często dotykają, czy przez przypadek nadeptują na ukryte zwierzęta. Zagrożone zwierze w odpowiedzi atakuje, a warto pamiętać, że wiele wodnych zwierząt jest bardzo jadowitych. Ataki wymienionych zwierząt wymagają opieki lekarskiej i często zastosowania antidotum. Jakich zwierząt powinniśmy unikać? Zapraszamy do galerii.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE