Piłkarze nie dostaną pieniędzy za Euro?

i

Autor: PAP

Piłkarze reprezentacji NIE DOSTANĄ PIENIĘDZY za Euro 2020? Wściekli kibice podpisują petycję!

2021-06-19 15:35

Po przegranej Polski w pierwszym meczu Euro 2020, wielu kibiców naszej kadry poczuło wielkie rozczarowanie. Szczególnie nie podobały im się okoliczności, w jakich doszło do porażki ze słabszym na papierze rywalem. Od kilku dni, w internecie dają upust swojej frustracji. Grupa zawiedzionych fanów zapragnęła nawet, by piłkarze polskiej kadry nie otrzymali wynagrodzenia za występ w mistrzostwach!

- W związku z poziomem jaki zaprezentowali piłkarze męskiej Reprezentacji Polski w turnieju Euro 2020 wnioskujemy o pozbawienia wynagrodzenia wszystkich członków kadry biorących udział w tym turnieju - czytamy w opisie internetowej petycji.

Jak jej stworzenie uzasadnia autor?

"Biorąc pod uwagę że reprezentacja finansowana jest z pieniędzy publicznych czujemy nie jako że są naszymi 'pracownikami' którzy mieli za zadanie reprezentowanie Polski oraz całego Narodu Polskiego w sposób nie narażający nas na kompromitacje, utrzymując poziom adekwatny do umiejętności reprezentowanych w innych imprezach sportowych (ligi poszczególnych piłkarzy). W związku z niewykonaniem przez wyżej wymienionych dzieła postulujemy od odstąpienia wypłaty wynagrodzenia". (pisownia oryginalna)

Do kogo skierowana jest petycja? Tego autor nie pisze. Wielu internautów traktuję ją jako symboliczny protest przeciwko postawie naszych kadrowiczów.

"Liczy się gest, pokazanie co myślą tysiące, setki tysięcy kibiców. Nikt normalny tego tak nie odbiera że oho petycja i tak się stanie. Ale jak zobaczą jeden z drugim że aż tak ich w d**** mamy. Może choć jeden da coś więcej z siebie" - pisze jeden z internautów.

Do tej pory, petycję podpisało przeszło 100 osób.

Petycja o pozbawienie piłkarzy wynagrodzenia nie jest jedynym przejawem protestu przeciwko ich postawie. We wtorek pisaliśmy o sfrustrowanym kibicu z Brzegu, który w przypływie wściekłości wyrzucił... telewizor przez okno.

Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń w wyniku działania krewkiego fana futbolu.

Tak kibicowali Łodzianie