Olimpiada w Tokio. Mamy kolejny medal! Srebro dla Ogar-Hill i Skrzypulec w żeglarstwie!

i

Autor: EPA/OLIVIER HOSLET Olimpiada w Tokio. Mamy kolejny medal! Srebro dla Ogar-Hill i Skrzypulec w żeglarstwie!

Olimpiada w Tokio. Mamy kolejny medal! Piękny finisz i srebro dla Ogar-Hill oraz Skrzypulec w żeglarstwie!

2021-08-04 9:06

Olimpiada w Tokio. Fantastycznie rozpoczęły się dla nas środowe zmagania na igrzyskach olimpijskich. Jolanta Ogar-Hill i Agnieszka Skrzypulec wywalczyły srebrny medal żeglarskiej klasy 470. Polki startowały z trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej, ale popisały się znakomitym finiszem i wyprzedziły Francuzki.

Igrzyska Tokio 2021. Żeglarstwo: srebny medal dla Ogar-Hill i Skrzypulec

Przed dziewiątym i dziesiątym wyścigiem, który odbył się w miniony wtorek Ogar-Hill i Skrzypulec miały szasnę na złoto. W klasyfikacji były drugie z niewielką stratą, do prowadzących Brytyjek - Hannah Mills oraz Eilidh McIntyre. Niestety naszym reprezntantkom nie poszło za dobrze w tym zmaganiach. Na mecie zameldowały się dopiero 15. Przez to w klasyfikacji generalnej spadły na trzecie miejsce. Strata do Brytyjek znacznie się powiększyła.Co więcej, Francuzki: Camilla Lecointre i Aloise Retornaz - zyskały nad Polkami sześciopunktową przewagę. Do tego Biało-Czerwonym po piętach deptały Słowenki. Środowa zapowiada się więc bardzo emocjonująco.

Obiad z Wojtkiem Nowickim. Jak wygląda posiłek mistrza przed olimpijską walką o medal?

Ogar-Hill i Skrzypulec w środę spisywały się zupełnie inaczej niż dzień wcześniej. Polki płynęły świetnie i cały czas utrzymywały się w czołówce. Dzięki temu nie tylko utrzymywały trzecie miejsce, ale zaatakowały także drugą pozycję. W decydującej fazie wyścigu udało im się wyprzedzić Francuzki. Ograr-Hill i Skrzypulec wrócą z Tokio ze srebrnym medalem. Złoto powędrowało do Brytyjek. Trzecie miejsce zajęły Francuzki.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?