Wojciech Nowicki

i

Autor: Cyfra Sport Olimpiada Tokio 2020. Wojciech Nowicki zdobył złoty medal! Paweł Fajdek brązowy!

Olimpiada Tokio 2020. Wojciech Nowicki zdobył złoty medal! Paweł Fajdek brązowy!

2021-08-04 14:32

Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki walczyli dzisiaj o medale. Wielki finał rzutu młotem mężczyzn podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio zaplanowano odbywał się od godziny 13:10. To kolejny udany dzień na polskich młociarzy po wielkim sukcesie Anity Włodarczyk i Malwiny Kopron! Wojciech Nowicki został mistrzem olimpijskim! Paweł Fajdek zajął 3. miejsce!

Dzisiejszy dzień na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio może być równie dobry, co wczorajszy. W kilku dyscyplinach, głównie w lekkiej atletyce mamy spore szanse na medale. Najciekawiej zapowiadał się występ polskich młociarzy. Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki mogli powtórzyć wczorajszy gigantyczny sukces młociarek i stanąć razem na podium. Przypomnijmy, że Anita Włodarczyk trzeci raz z rzędu zdobyła olimpijskie złoto, a we wczorajszym fetowaniu wtórowała jej Malwina Kopron, która stanęła na trzecim miejscu, zdobywając brąz Igrzysk Olimpijskich 2020. Wojciech Nowicki bez większych problemów przebrnął przez kwalifikacje, gwarantując sobie występ w finale już pierwszym rzutem. O Pawle Fajdku nie możemy już tak powiedzieć, ponieważ jak sam powiedział: pojawiły się demony. Mimo wszystko udało mu się zdobyć wymaganą odległość i dzięki temu wystąpił dziś w wielkim finale. Dzisiejsze zmagania zakończyły się dla nas fantastycznie!

Spis treści

  1. Olimpiada Tokio 2020. Fajdek i Nowicki z medalami!

Olimpiada Tokio 2020. Fajdek i Nowicki z medalami!

Paweł Fajdek jest już trzeci raz na Igrzyskach Olimpijskich. Dzisiejszy finał był za to jego pierwszym. Zarówno w Londynie, jak i w Rio de Janeiro zawodnik odpadał już w kwalifikacjach. Dzisiaj czterokrotny mistrz świata miał szansą na osiągnięcie najważniejszego tytułu w karierze sportowca i udało się! Paweł Fajdek zdobył brązowy medal! 

Wojciech Nowicki zdobył złoty medal Igrzysk Olimpijskim! Już w pierwszej próbie przerzucił 81 metrów metrów (dokładnie 81,18 m) ! W drugim rzucie jeszcze poprawił wynik na 81,72! W trzeciej próbie pobił swój rekord rzutem na 82,52 m! To drugie udane igrzyska dla Wojciecha Nowickiego z rzędu! W Rio zdobył brązowy medal, a teraz poprawił wynik! 

Czy politycy powinni dostać podwyżki? Zdania Polaków podzielone
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE