Od której klasy jest HiT? Ile godzin w szkole nowego przedmiotu będą mieć uczniowie?

2022-08-11 12:55
Od której klasy jest HiT? Ile godzin w szkole nowego przedmiotu będą mieć uczniowie?
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Od roku szkolnego 2022/2023 uczniowie będą uczęszczali na lekcje nowego przedmiotu. Historia i Teraźniejszość zastąpi realizowaną do tej pory wiedzę o społeczeństwie (inaczej WOS). Tradycyjny WOS będzie obecnie nauczany tylko na poziomie rozszerzonym.

Spis treści

  1. Od której klasy jest HiT?
  2. HiT - co to za przedmiot?
  3. HiT - ile kosztuje podręcznik?

Od której klasy jest HiT?

Autorem książki o tytule "Historia i teraźniejszość Podręcznik dla liceów i techników. Klasa 1. 1945-1979" jest prof. Wojciech Roszkowski. Kolejny tom, który będzie przeznaczony dla drugoklasistów obejmie lata 1980-2015. Przedmiot od początku wzbudza ogromne kontrowersje rodziców, jak również uczniów. Ile godzin w szkole nowego przedmiotu będą mieć uczniowie? Decyzja zapadła już kilka miesięcy temu.

  • W liceum:2 godziny (klasa I), 1 godzina (klasa II),
  • W technikum: 1 godzina (klasa I), 1 godzina (klasa II), 1 godzina (klasa III),
  • W szkole branżowej I stopnia: 1 godzina (klasa I)

HiT - co to za przedmiot?

Historia i teraźniejszość ma zastąpić WOS. W podstawie programowej znajdą się tematy, które obecne są w obowiązującej dziś podstawie programowej przedmiotu wiedza o społeczeństwie. Prócz tego w podręczniku znajdziemy zagadnienia z historii najnowszej. Wprowadzenie nowego przedmiotu oznacza również zmniejszenie liczby godzin historii w szkołach. Na poziomie podstawowym uczniowie będą mieć 7, a nie 8 godzin historii. Narracja historyczna zostanie wydłużona o okres 2004-2015, jednak część dotychczas nauczonych zagadnień z poszczególnych epok zostanie pominięta.

HiT - ile kosztuje podręcznik?

Podręcznik do nauki przedmiotu kosztuje około 45 złotych w zależności od miejsca w którym go kupujemy. Liczy on natomiast ponad 400 stron!

Owoc czy warzywo? Sprawdź czy odgadniesz!

Pytanie 1 z 12
Oliwki to:
Przez brak węgla nie może wypiekać chleba
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze