Kina i teatry otwarte od 12 lutego w reżimie sanitarnym. Będą NOWE ZASADY! Jakie?

2021-02-05 10:19
Kina otwarte od 15 lutego w reżimie sanitarnym. Będą NOWE ZASADY! Jakie?
Autor: Pixaby Kina otwarte od 15 lutego w reżimie sanitarnym. Będą NOWE ZASADY! Jakie?

Kiedy otworzą kina? To pytanie zadawało sobie wiele osób. Dla wszystkich kinomanów mamy świetną wiadomość! Kina otwarte zostaną już 12 lutego! To samo dotyczy teatrów, filharmonii i oper. Taką wiadomość przekazali właśnie przedstawiciele rządu podczas konferencji prasowej. Otwarte kina będą jednak działać w ścisłym reżimie sanitarnym. Co się zmieni? Sprawdźcie!

Kina i teatry otwarte od 12 lutego! Luzowanie obostrzeń

Podczas piątkowej konferencji przedstawiciele rządu zapowiedzieli kolejne etapy luzowania obostrzeń. Już wcześniej mówiło się o otwarciu hoteli. Oczywiście w wysokim reżimie sanitarnym. Co jeszcze zmieni się od 12 lutego? Sprawdźcie w artykule poniżej:

Rząd łagodzi obostrzenia. Premier zapowiedział otwarcie hoteli, stoków narciarskich kin oraz teatrów. Restauracje i siłownie wciąż zamknięte

Wiele osób zastanawiało się też, kiedy otwarte zostaną kina. Co prawda miłośnicy filmów mogli je oglądać w domowym zaciszu. Teraz się to zmieni. Kiedy otwarte będą kina? Rząd podał właśnie datę!

Kiedy będą otwarte kina? Rząd podał datę!

Luzowanie gospodarki obejmie także kina i teatry. Kina i teatry zostaną otwarte już w piątek, 12 lutego. Działalność wznowią także filharmonie i opery. Wszystko odbywać się będzie w wysokim reżimie sanitarnym. Obowiązywać będą nowe zasady:

  • zajętość sali maksymalnie do 50 proc.
  • obowiązkowe maseczki - także podczas seansów
  • obowiązkowa dezynfekcja
  • brak możliwości konsumpcji posiłków

Jak podkreślili przedstawiciele rządu, kina otwarte zostaną "na próbę" na dwa tygodnie. Jeśli liczba zachorowań znów będzie rosnąć zostanie wykonany krok wstecz, by utrzymać pandemię pod kontrolą. To samo dotyczy innych instytucji kultury.

Czarnek o szczepieniach nauczycieli. Padły ważne słowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze