Obostrzenia i kwarantanna dla wjeżdżających do Polski

i

Autor: Andrzej Szkocki/Polska Press/East News Obostrzenia i kwarantanna dla wjeżdżających do Polski

Od grudnia OBOSTRZENIA i kwarantanna dla wjeżdżających do Polski! Niedzielski: "Jesteśmy w trudnej sytuacji"

2021-11-29 9:18

Już od grudnia, w Polsce wprowadzone zostaną obostrzenia i uszczelnienie granic. W ten sposób, rząd reaguje na pojawienie się nowego wariantu koronawirusa. Omikron całkowicie zmienia sytuację - przyznał Adam Niedzielski, minister zdrowia podczas swojej porannej wizyty w Radiu Plus. W poniedziałek posiedzenie Sztabu Kryzysowego.

Adam Niedzielski, minister zdrowia, zapowiedział w programie Sedno Sprawy, że od grudnia, w kraju wprowadzone zostaną obostrzenia, zaś na granicy obowiązywać będzie kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski.

- Zamknięcie szkół nie wchodzi w grę - podkreślił minister. - Myślimy o drobnych ruchach będących wyraźnym alertem, mówiącym że rośnie ryzyko, bo pojawiło się w otoczeniu nowe zagrożenie. Będą to np. limity w galeriach handlowych.

Jak wyglądać ma uszczelnienie granic?

- Będziemy chcieli kwarantannować osoby, które przyjeżdżają z krajów gdzie jest Omikron - powiedział.

Minister zdrowia zaznaczył, że z kwarantanny wyłączać będzie negatywny wynik testu.

Nad takimi rozwiązaniami dyskutować będą w poniedziałek członkowie Sztabu Kryzysowego.

- Jesteśmy w sytuacji trudnej - mówił Niedzielski. - Mamy przeciętny poziom zakażeń 23 tys. Szpitale są obłożone. Pojawienie się elementu, który mógłby spowodować, że będziemy mieli przyspieszenie jest niebezpieczne. Z mojego punktu widzenia, pojawienie się tego nowego ryzyka to nie jest sytuacja, którą można ignorować.

Jak poinformował Adam Niedzielski, w ciągu ostatniej doby wykrytych zostało niewiele ponad 13 100 nowych zakażeń.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Eliminacje Ninja Run w Łodzi