Czwarta fala pandemii. OBOSTRZENIA WRÓCĄ? Niedzielski ostrzega przed wirusem Delta

i

Autor: Unsplash

Nowych obostrzeń nie będzie, bo nie chcą ich wyborcy?! Zaskakujące słowa wiceministra!

2021-11-19 10:04

Czwarta fala pandemii koronawirusa na dobre zagościła w Polsce. Wiele osób zastanawia się, czy w kraju powrócą obostrzenia. W tej kwestii wypowiedział się ostatnio wiceminister zdrowia. Jego słowa zaskoczyły sporą grupę osób.

Czwarta fala pandemii. Co z obostrzeniami?

Czwarta fala koronawirusa cały czas się z rozkręca. W Polsce od kilku dni notujemy ponad 20 tysięcy zakażeń dziennie. Co więcej, eksperci przewidują, że liczba zachorowań będzie jeszcze rosnąć. W najbardziej pesymistycznym scenariuszu może dojść nawet do 35 tysięcy zakażeń w ciągu doby.

Co z obostrzeniami? Przedstawiciele rządu do tej pory zapewniali, że powrót restrykcji, póki co nie jest konieczny. Zapowiadano wzmożone kontrole policji m.in. w komunikacji miejskiej i galeriach handlowych. Funkcjonariusze mają sprawdzać poprawne zakrywanie ust i nosa.

Ruchomy taras 200 metrów nad ziemią! Takiej atrakcji jeszcze nie było

Nowych obostrzeń nie będzie, bo nie chcą ich wyborcy?

Teraz w kwestii obostrzeń wypowiedział się również wiceminister zdrowia. Waldemar Kraska w piątek w TVP1 po raz kolejny informował, że obecnie nie są planowane nowe restrykcje w związku z pandemią i podkreślał konieczność przestrzegania już obowiązujących zasad. Kraska odniósł się też do opinii, że rząd nie chce wprowadzać nowych restrykcji, ponieważ takiemu rozwiązaniu przeciwni są wyborcy Prawa i Sprawiedliwości.

My zrobiliśmy sondaż, który pokazał, że i wyborcy Prawa i Sprawiedliwości, i Platformy Obywatelskiej po równo są przeciwni pewnym restrykcjom, a największa grupa, która jest przeciwna, to są oczywiście osoby które najczęściej nie chodzą do wyborów i oczywiście zwolennicy Konfederacji - powiedział.

Sonda
Czy powinno wprowadzić się kolejne obostrzenia?