Nowy sposób działania cyberprzestępców! Uważaj, bo możesz stracić dużą sumę pieniędzy

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons Nowy sposób działania cyberprzestępców! Uważaj, bo możesz stracić dużą sumę pieniędzy

Nowy sposób działania cyberprzestępców! Uważaj, bo możesz stracić dużą sumę pieniędzy

2022-04-01 7:44

Zespół CERT Poczty Polskiej otrzymał informację o rejestracji domen internetowych podszywających się pod Pocztę Polską - poinformował w czwartek operator. Jak dodano zarejestrowane domeny to m.in.: poczta-polska.pl oraz poczta-polska.pt.

Zespól prasowy Poczty Polskiej przestrzega, że podszywanie się pod znane firmy w internecie to częsty sposób cyberprzestępców, by wyłudzić dane lub pieniądze od nieświadomych użytkowników.

"Nazwy rzekomych domen Poczty Polskiej, które pojawiły się ostatnio w internecie, zostały skonstruowane tak, by jak najwierniej przypominać w zapisie istniejącą stronę Spółki. Fałszywe strony różnią się od oficjalnej jedynie jedną literą. Wystarczy chwila nieuwagi, by paść ofiarą kradzieży. Spółka apeluje do klientów, by uważnie przyglądali się adresom stron oraz o to, by nie klikali w podejrzane lub otrzymane od nieznanych osób linki" - tłumaczy rzecznik prasowy Poczty Polskiej Daniel Witowski.

Operator przekazał, że spółka podjęła środki zaradcze ws. rejestracji domen internetowych podszywających się pod pocztę. Zwrócono jednak uwagę, że cyberprzestępcy mogą uruchamiać kolejne strony tego typu. Dodano, że zarejestrowane domeny to m.in.: poczta-polska.pl oraz poczta-polska.pt.

Poczta ostrzega, że w przypadku otrzymania wiadomości (mail, sms) zawierających linki kierujące do tego typu stron, czy inne przypominające domenę Poczty Polskiej, należy poinformować zespół cyberbezpieczeństwa spółki pod adresem [email protected].

Przypomniano, że oficjalną domeną spółki jest: www.poczta-polska.pl.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Super Raport 31.03 (Bartłomiej Sienkiewicz - PO, były szef MSW, Witold Jurasz oraz Piotr Maciążek) Sedno Sprawy: Władysław Kosiniak-Kamysz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE