Nowy przedmiot w szkołach. Czarnek: Wierzę, że to będzie HIT nie tylko z nazwy

i

Autor: pexels Nowy przedmiot w szkołach. Czarnek: "Wierzę, że to będzie HIT nie tylko z nazwy"

Nowy przedmiot w szkołach. Czarnek: "Wierzę, że to będzie HIT nie tylko z nazwy"

2021-10-19 9:08

Nowy przedmiot w szkołach: jest zapowiedź ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Będzie on nosić nazwę historia i teraźniejszość. - Wierzę, że to będzie hit nie tylko z nazwy - oświadczył minister.

Historia i teraźniejszość: nowy przedmiot w szkołach

Temat nowego przedmiotu w szkołach pojawia się już od dłuższego czasu. W maju wspominał o nim wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. Teraz odniósł się do tego minister Czarnek. W rozmowie z tygodnikiem w "Sieci" zapowiedział wprowadzenie nowego przedmiotu w szkołach o nazwie "historia i teraźniejszość". Jak zaznaczył, "pokolenie dzisiejszych 20-latków ma ogromne luki wiedzy o wydarzeniach z drugiej połowy dwudziestego wieku". Przez to mają być "podatni na manipulację oraz nie znają mechanizmów, które na nich oddziałują".

Wielka Parada Branickich w Białymstoku

Informacja na temat nowego przedmiotu w szkole: historia i teraźniejszość pojawiła się też na profilu Ministerstwa Edukacji i Nauki w mediach społecznościowych.

Jesteśmy gotowi, by odzyskiwać pokolenia nieświadomych młodych Polaków. Dlatego uczniowie od 1 klas szkół ponadpodstawowych dostaną nowy przedmiot, który będzie nazywał się "Historia i teraźniejszość" - czytamy we wpisie na Twitterze.

Nowy przedmiot w szkołach: dla kogo?

Historia i teraźniejszość ma być wprowadzona w pierwszych klasach szkół ponadpodstawowych. Minister Czarnek podkreślił, że przedmiot będzie prowadzony w nowoczesny sposób i ma być podzielony na historię Polski oraz historię powszechną.

Wierzę, że to będzie hit nie tylko z nazwy - dodał minister.