NOWE owoce na rynku. Są pyszne! To polski SUPER OWOC! Słyszeliście już o nich?

i

Autor: Wikimedia Commons/Hiperpinguino NOWE owoce na rynku. Są pyszne! To polski SUPEROWOC! Słyszeliście już o nich?

NOWE owoce na rynku. Są pyszne! To polski SUPEROWOC! Słyszeliście już o nich?

2021-09-30 10:37

Nowe owoce na polskim rynku. Są niepozorne, małe, zielone lub z rumieńcem. Dojrzewają na początku września, a w handlu dostępne są do końca października. O jakie owoce chodzi? Sprawdźcie w naszym materiale.

NOWE owoce na polskim rynku. Czegoś takiego jeszcze nie wiedzieliście!

Czym są te tajemnicze nowe owoce? To mini kiwi. Mają wielkość dużego agrestu i ma dość swojsko brzmiącą nazwę. Jest to kuzyn kiwi, od którego bardzo się różni. Wygląda jak kiwi, ale ma gładką skórkę, dzięki czemu może być jedzone bez obierania, w całości, z bogatą w antyoksydanty skórką.

Ewakuacja mieszkańców bloku na os. Piastów w Krakowie

Minikiwi jest coraz chętniej uprawiane w Polsce, na coraz większej powierzchni, która już dziś czyni nas jednym z większych producentów na świecie. Coraz więcej plantatorów widzi sukces pionierów. W tym roku polskie owoce dostępne są nie tylko w Lidlu, Biedronce, Kauflandzie, Stokrotce, Carrefour czy Netto, ale także w wielu mniejszych sieciach i sklepach osiedlowych - z satysfakcją mówi prof. Piotr Latocha, który od 25 lat prowadzi selekcję odmian nadających się do uprawy towarowej i wspiera środowisko polskich plantatorów.

Minikiwi jest produktem całkowicie naturalnym, powstałym bez ingerencji człowieka. Ojczyzną jego jest Azja, gdzie rośliny wspinają się po drzewach i zaroślach. Dopiero od niedawna pojawiło się w sprzedaży w Polsce, w Nowej Zelandii, Chianch, Stanach Zjednoczonych i krajach Europy Zachodniej.

W Polsce minikiwi jest uprawiane w różnych rejonach. Dominujące to region grójecko-warecki i Wielkopolska. Uprawiane są odmiany Weiki, Geneva, Bingo. Ta ostatnia odmiana została wyhodowana w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Naturalna odporność jesienią

Dlaczego to owoc warty zauważenia i spróbowania? Po pierwsze dlatego, że jest bardzo smaczny, po drugie dlatego, że jest niezwykle wartościowy. Ma ponad 20 składników prozdrowotnych, które w okresie jesiennym doskonale wzmacniają nas i uodparniają na słotę.

Więcej przeczytacie tutaj:

Minikiwi - właściwości i wartości odżywcze. Jakie witaminy ma polskie kiwi?