Czeka nas lockdown? Kiedy wprowadzą obostrzenia? IV fala koronawirusa już w Polsce jest

i

Autor: WOT Czeka nas lockdown? Kiedy wprowadzą obostrzenia? "IV fala koronawirusa już w Polsce jest"

NOWE obostrzenia w Polsce od 8.11.?! Regionalizacja czy lockdown? Co wprowadzi rząd?

2021-11-03 10:39

Nowe obostrzenia w Polsce już w przyszłym tygodniu? Wiceminister zdrowia podkreślił, że "ten tydzień będzie decydujący". Tymczasem w środę, 3 listopada padł rekord zakażeń czwartej fali. Kolejna granica została przekroczona. Czy to oznacza powrót obostrzeń?

Spis treści

  1. Czwarta fala pandemii. NOWE obostrzenia od 8.11.?
  2. Nowe obostrzenia w Polsce. Co zostanie wprowadzone?

Czwarta fala pandemii. NOWE obostrzenia od 8.11.?

Czwarta fala pandemii koronawirusa w Polsce rozkręca się na dobre. W środę, 3 listopada odnotowano ogromny wzrost zakażeń COVID-19. Mamy 10 429 nowych zachorowań. To o 24 proc. więcej niż tydzień temu. Zmarły 124 osoby. Rzecznik rządu Piotr Muller podkreślił, że "dynamika zakażeń rośnie i niestety widzimy, że ona w najbliższym czasie zwalniać nie będzie".

Najgorsza sytuacja pod kątem pandemicznym jest w województwach podlaskim, lubelskim oraz mazowieckim. To właśnie tam notuje się najwięcej zakażeń. W dwóch pierwszych mamy też bardzo niski wskaźnik osób zaszczepionych.

Katastrofa budowlana w Szczecińskim Domu Sportu. Runął fragment budynku pływalni

Jeśli liczba zachorowań będzie rosnąć, możemy spodziewać się powrotu obostrzeń w Polsce. Podkreślił to wiceminister zdrowia. Jak zaznaczył Waldemar Kraska, "ten tydzień będzie decydujący". Dane ze świątecznego weekendu nie oddają bowiem skali zachorowań w kraju.

Dane z bieżącego tygodnia będą decydujące, by podejmować ewentualnie decyzje dotyczące wprowadzania nowych obostrzeń - powiedział wiceminister zdrowia.

Nowe obostrzenia w Polsce. Co zostanie wprowadzone?

Wiceminister zdrowia stwierdził, że raczej należy spodziewać się restrykcji na poziomie regionu.

Na przykład jednym z rozwiązań jest zmniejszenie obowiązujących limitów dla osób niezaszczepionych. Musimy promować szczepienia, by Polacy widzieli, że państwo coś w zamian im oferuje - powiedział Waldemar Kraska.

Jakie nowe obostrzenia w Polsce w związku z czwartą falą pandemii? Jeżeli w tym tygodniu liczba zachorowań będzie wysoka to nowe obostrzenia mogą zostać wprowadzone w przyszłym tygodniu. Czy tak się stanie? Póki co, nie wiadomo. W piątek, 5 listopada ma odbyć się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Być może to właśnie wtedy zostaną podjęte jakieś decyzje.