Czeka nas lockdown? Kiedy wprowadzą obostrzenia? IV fala koronawirusa już w Polsce jest

i

Autor: WOT Czeka nas lockdown? Kiedy wprowadzą obostrzenia? "IV fala koronawirusa już w Polsce jest"

NOWE obostrzenia w Polsce od 8.11.?! Regionalizacja czy lockdown? Co wprowadzi rząd?

2021-11-03 10:39

Nowe obostrzenia w Polsce już w przyszłym tygodniu? Wiceminister zdrowia podkreślił, że "ten tydzień będzie decydujący". Tymczasem w środę, 3 listopada padł rekord zakażeń czwartej fali. Kolejna granica została przekroczona. Czy to oznacza powrót obostrzeń?

Spis treści

  1. Czwarta fala pandemii. NOWE obostrzenia od 8.11.?
  2. Nowe obostrzenia w Polsce. Co zostanie wprowadzone?

Czwarta fala pandemii. NOWE obostrzenia od 8.11.?

Czwarta fala pandemii koronawirusa w Polsce rozkręca się na dobre. W środę, 3 listopada odnotowano ogromny wzrost zakażeń COVID-19. Mamy 10 429 nowych zachorowań. To o 24 proc. więcej niż tydzień temu. Zmarły 124 osoby. Rzecznik rządu Piotr Muller podkreślił, że "dynamika zakażeń rośnie i niestety widzimy, że ona w najbliższym czasie zwalniać nie będzie".

Najgorsza sytuacja pod kątem pandemicznym jest w województwach podlaskim, lubelskim oraz mazowieckim. To właśnie tam notuje się najwięcej zakażeń. W dwóch pierwszych mamy też bardzo niski wskaźnik osób zaszczepionych.

Katastrofa budowlana w Szczecińskim Domu Sportu. Runął fragment budynku pływalni

Jeśli liczba zachorowań będzie rosnąć, możemy spodziewać się powrotu obostrzeń w Polsce. Podkreślił to wiceminister zdrowia. Jak zaznaczył Waldemar Kraska, "ten tydzień będzie decydujący". Dane ze świątecznego weekendu nie oddają bowiem skali zachorowań w kraju.

Dane z bieżącego tygodnia będą decydujące, by podejmować ewentualnie decyzje dotyczące wprowadzania nowych obostrzeń - powiedział wiceminister zdrowia.

Nowe obostrzenia w Polsce. Co zostanie wprowadzone?

Wiceminister zdrowia stwierdził, że raczej należy spodziewać się restrykcji na poziomie regionu.

Na przykład jednym z rozwiązań jest zmniejszenie obowiązujących limitów dla osób niezaszczepionych. Musimy promować szczepienia, by Polacy widzieli, że państwo coś w zamian im oferuje - powiedział Waldemar Kraska.

Jakie nowe obostrzenia w Polsce w związku z czwartą falą pandemii? Jeżeli w tym tygodniu liczba zachorowań będzie wysoka to nowe obostrzenia mogą zostać wprowadzone w przyszłym tygodniu. Czy tak się stanie? Póki co, nie wiadomo. W piątek, 5 listopada ma odbyć się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Być może to właśnie wtedy zostaną podjęte jakieś decyzje.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE