Sejm

i

Autor: Lukas Plewnia flickr.com Sejm

NOWA PARTIA W POLSCE - ugrupowanie chce założyć organizator wielu protestów

2021-08-11 11:45

Wniosek o zarejestrowanie nowej partii został już złożony. Jej twórca, Michał Kołodziejczak, uważa, że ugrupowanie wyrosłe z AgroUnii będzie reprezentować interesy dużej części społeczeństwa. Pomysłodawca, będący jednocześnie organizatorem wielu protestów w kraju, zapowiada prace nad programem. Więcej na temat nowej partii w artykule.

Nowa partia polityczna w Polsce! Wniosek o jej zarejestrowanie został już złożony przez Michała Kołodziejczaka, lidera AgroUnii. Jego organizacja zrzesza rolników z całej Polski, którzy uważają, że rząd nie dba o interesy polskiej wsi i przyczynia się do upadku wielu gospodarstw rolnych. AgroUnia zorganizowała już dziesiątki protestów i manifestacji. Ostatnia duża akcja pod hasłem "Wojna o polską wieś" została przeprowadzona w Srocku, w woj. łódzkim. Na trasy łączące Warszawę, Łódź i Piotrków Trybunalski wyjechało wówczas kilkaset ciągników, które blokowały jezdnię. Michał Kołodziejczak wraz z AgroUnią nie zrezygnuje zapewne z kolejnych protestów w obronie wsi. Stwierdza jednak, że AgroUnia reprezentuje dużo szerszą część społeczeństwa niż tylko rolników.

Strażak zakochany w wiklinie
Sonda
Czy popierasz strajk rolników Agrounii?

Partia AgroUnia - jakie poglądy będzie prezentować?

Michał Kołodziejczak poinformował, że w lipcu do sądu został złożony wniosek o rejestrację AgroUnii jako partii politycznej. Partia ma nawiązywać do tradycji ruchów ludowych. Może się wiec stać alternatywą dla PSL. AgroUnia nie zamierza ograniczać się jedynie do reprezentowania rolników, ale też wszystkich ruchów solidarnościowych. AgroUnia miałaby być partią o zabarwieniu lewicowym, zorientowaną na kwestie społeczno-zawodowe. Można więc założyć, że AgroUnia będzie wspierała środowiska pracownicze i związki zawodowe.

Kiedy powstanie partia AgroUnia?

Partia czeka teraz na zarejestrowanie. Nie wiadomo dokładnie, kiedy się to stanie. Michał Kołodziejczak zapowiedział, że po zarejestrowaniu partia zacznie pracować nad konkretnymi rozwiązaniami programowymi.