Niedziela handlowa

i

Autor: MARCIN WZIONTEK

Niedziele handlowe 2021. Czy 23 maja jest niedziela handlowa? Które sklepy otwarte? [LISTA]

2021-05-23 10:08

Niedziele handlowe 2021. Czy 23 maja jest niedziela handlowa? Od 2020 roku zakaz handlu nie obowiązuje tylko w siedem niedziel w ciągu roku. Kiedy będzie mogli zrobić zakupy również w niedzielę. Czy w niedzielę 23 maja będą otwarte sklepy? W których sklepach będziemy mogli zrobić zakupy? Kiedy będzie niedziela handlowa? Ile niedziel handlowych jeszcze zostało w tym roku?

Niedziele handlowe 2021. Czy 23 maja jest niedziela handlowa? Od 2020 roku zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w ciągu całego roku. W tym roku sklepy w niedzielę będą otwarte jeszcze pięć razy. Ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności. Czy dzisiaj możemy zrobić zakupy? W jakich sklepach? Poniżej lista sklepów i lokali, w których dzisiaj, w niedzielę 23 maja możemy zrobić zakupy!

CZYTAJ TAKŻE: Jakie obostrzenia na wakacje 2021? Rząd poluzuje aktualne obostrzenia?

Niedziela handlowa 23 maja?

W niedzielę, 23 maja sklepy niestety będą zamknięte. Pamiętajmy, że otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele.

Niedziela handlowa. Otwarte sklepy, kiedy i jakie? LISTA

W tym roku będą jeszcze cztery niedziele handlowe. Najbliższa przypada na 27 czerwca. Kolejne w ostatnią niedzielę sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach.

Lista sklepów, w których można dzisiaj zrobić zakupy mimo niedzieli niehandlowej:

  • kwiaciarnie
  • kwiaciarnie
  • sklepy osiedlowe
  • Sklepy franczyzowe (np. Żabka)
  • lokale gastronomiczne
  • placówki pocztowe,
  • Markety na dworcach PKP,
  • Stacje paliw
14-latka wypadła z drugiego piętra na Gocławiu