Nie żyje rosyjski generał Jakow Rezantsew „znany morderca cywili”

i

Autor: PAP/EPA/Twitter @MrKovalenko

Nie żyje rosyjski generał Jakow Rezantsew „znany morderca cywili”

2022-03-25 11:15

Nie żyje kolejny rosyjski generał. Jak podaje ukraiński weteran i były dziennikarz Wiktor Kowalenko, Jakow Rezantsew został zlikwidowany podczas uderzenia na oddziały armii rosyjskiej. - To najprawdopodobniej znany morderca cywilów w Mariupolu – napisał ukraiński dziennikarz, powołując się na informacje doradcy prezydenta Ukrainy.

Jakow Rezantsew czwartego dnia wojny miał zapewnić żołnierzy, że wszystko się skończy „za kilka godzin”. Tymczasem od ataku Rosji na Ukrainę minął miesiąc, a dla generała wojna się już skończyła. Ukraiński dziennikarz i weteran armii ukraińskiej Wiktor Kowalenko poinformował dziś na Twitterze o zniszczeniu okrętu desantowego "Orsk" w porcie Berdiańsk, 12 rosyjskich czołgów i 9 systemów artyleryjskich. Powołując się na doradcę prezydenta Ukrainy Aleksieja Arestowicza przekazał także, że zabito kolejnego rosyjskiego dowódcę - generała Jakowa Rezantsewa.

- To najprawdopodobniej znany morderca cywilów w Mariupolu – wskazuje były Ukraiński dziennikarz.

"Business Ukraine Magazine": Żadna armia nie straciła tylu dowódców

Rezanstew jest już kolejnym wysokim rangą dowódcą, który ginie w wojnie w Ukrainie. We wcześniejszym etapie inwazji zginęli: Magomed Tuszajew, Witalij Gierasimow, Andrij Kolesnikow, Andriej Suchowiecki, Andriej Mordwiczow, a także generał elitarnej 150. dywizji strzelców Oleg Mitiajew.

- Żadna armia we współczesnej historii nie straciła tylu dowódców w tak krótkim czasie – ocenił "Business Ukraine Magazine". Jak dodano: to największe straty rosyjskich dowódców od II wojny światowej.

11 dogów niemieckich zatrzymanych na granicy polsko-ukraińskiej

Rosja prowadzi także wojnę online.

Jak rozpoznać fake newsy? Podsłuchaj podcastu i sprawdź, jak walczyć z dezinformacją!

Listen to "Drogowskazy" on Spreaker.