Nie masz tego w samochodzie? Zapłacisz 500 zł kary

i

Autor: pexels.com Nie masz tego w samochodzie? Zapłacisz 500 zł kary

Nie masz tego w samochodzie? Zapłacisz 500 zł kary

2022-04-21 10:32

Jak dobrze znasz polskie prawo i wiesz, co powinno być na wyposażeniu każdego auta? Okazuje się, że z tą wiedzą jest różnie dlatego pomagamy. Jeśli nie masz tego w swoim samochodzie, możesz zapłacić nawet 500 zł mandatu!

Co powinno być na wyposażeniu każdego auta? Pytanie wydaje się bardzo proste, ale czy rzeczywiście każdy z nas potrafi na nie odpowiedzieć bez zaglądania do sieci? A jeśli daje radę, to ile z tych rzeczy posiada na stanie w swoim samochodzie?

ZOBACZ: Jeszcze w kwietniu fala ciepła uderzy w Europę! W Polsce zrobi się GORĄCO!

Postanowiliśmy zatem pomóc i zajrzeliśmy co mówią przepisy. Otóż wynika z nich, że w każdym aucie obowiązkowo powinny być trójkąt ostrzegawczy i gaśnica. Niektórych zaskoczyć może fakt, iż polskie prawo nie wymaga wożenia w swoim samochodzie apteczki i kamizelki odblaskowej. A te przecież w pewnych sytuacjach mogą okazać się bardzo przydatne. Przykładowo środki opatrunkowe mogą być pomocne, kiedy zajdzie potrzeba udzielenia pierwszej pomocy.

Posiadanie kamizelki odblaskowej również jest ważne. Jak się okazuje jej brak może doprowadzić do otrzymania mandatu w wysokości 500 zł! W jakich sytuacjach? Konkretnie we wszystkich tych, kiedy zostaniesz zmuszony wysiąść z auta po zmroku na nieoświetlonej drodze poza obszarem zabudowanym. Jak czytamy w przepisach, wówczas taka osoba staje się pieszym. A ten po zmierzchu poza obszarem zabudowanym zobowiązany jest używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Sytuacja nie dotyczy jedynie osób poruszających się po drodze dla pieszych lub chodniku. Za złamanie tego prawa grozi mandat w wysokości od 20 do 500 zł.

Lewandowski w sutannie! Biskup podbija TikToka

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]