Nie lada gratka dla fanów! Można kupić już figurkę-monetę Wiedźmina. JAKA CENA?

2021-02-26 12:43

Mennica Gdańska zaprezentowała pierwszą na świecie monetę w kształcie figurki. I to nie byle jaką monetę-figurkę, ponieważ przedstawia ona Geralta z Rivii, czyli Wiedźmina. Figurka jest wykonana z litego srebra i występuje w dwóch wariantach o wadze 5 uncji oraz 1 kg. Obie są limitowane, tych pierwszych powstało tysiąc sztuk, tych drugich - sto. To jednak nie jedyne takie drogie "gadżety" dla fanów Wiedźmina.

CZY TO JESZCZE MONETA? CZY JUŻ FIGURKA?

Statuetka (czy jak kto woli – moneta), przedstawia Geralta z Rivii, która jest wykonana ze srebra i występuje w dwóch wariantach – droższy wyceniono na 18 tys. złotych. Jak mówią autorzy projektu, Mennica Gdańska - to pierwsza na świecie moneta-figurka wykonana ze srebra, a równocześnie pierwsza srebrna figurka z uniwersum Wiedźmina. Nigdy wcześniej Geralt z Rivii nie został upamiętniony w taki sposób. Moneta zachwyca swoim wykonaniem. Majestatyczna poza Geralta została wykuta w srebrze z zachowaniem wszelkich detali. Słynne miecze Wiedźmina zostały wyeksponowane, a dodatkowo miecz w ręku Geralta ozdobiono pismem runicznym. Nie zabrakło również amuletu cechu Białego Wilka, dumnie spoczywającego na szyi Wiedźmina. Szerokość figurki to 85 mm, długość 95 mm, a wysokość 152,6 mm. Każda moneta posiada numerowany rant. 

TO DOPIERO PIERWSZA FIGURKA!

W serii znajdzie się 12 figurek, wydawanych co roku. Razem stworzą wyjątkową kolekcję. 8 figurek odpowiadać będzie kolejnym tomom z Cyklu Wiedźmińskiego, a 4 figurki będą poświęcone głównym bohaterom sagi.

Kiedy ukażą się kolejne moneto-figurki?

 • Geralt z Rivii, Biały Wilk (2021)
 • Ostatnie Życzenie (2022)
 • Miecz Przeznaczenia (2023)
 • Yennefer, Czarodziejka z Vengerbergu (2024)
 • Krew Elfów (2025)
 • Czas pogardy (2026)
 • Jaskier, Trubadur (2027)
 • Chrzest Ognia (2028)
 • Wieża Jaskółki (2029)
 • Ciri, Dziecko Niespodzianka (2030)
 • Pani Jeziora (2031)
 • Sezon burz (2032)

TO NIE JEDYNA DROGA MONETA Z WIEDŹMINEM

Czy inne gadżety z Wiedźminem są równie drogie? Jeśli chodzi o wyjątkowe, kolekcjonerskie monety - tak. Na samym Allegro znajdziemy ich bardzo dużo, a cena za sztukę - 2 lub 3 tysiące złotych są normalnością. Podobnie jest w tym wypadku - łącznie samych monet jest tylko 1100. Kolekcjonerzy unikatowych monet, oraz fani serialu muszą liczyć się z tym, iż zbieranie monet z Wiedźminem to nie najtańsze hobby.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze