Nawet KILKASET złotych za szczepienie? Jesienią taki scenariusz jest możliwy!

2021-07-14 10:55
Szczepienie COVID-19
Autor: fernandozhiminaicela/Pixabay/cc0 Trwają szczepienia przeciwko COVID-19

Kończy się era darmowych szczepień w Polsce. Rzecznik rządu informuje o planach dotyczących szczepień: " Szczepionka może kosztować nawet kilkaset złotych". Czy to tylko pomysł, czy realny plan?

Rząd najpierw zachęcał, a teraz coraz poważniej myśli o wprowadzeniu odpłatnych szczepień. Rzecznik Rządu Piotr Müller powiedział, że może to nastąpić już „późną jesienią”, a koszt szczepienia wyniesie „kilkaset złotych”.

W programie Tłit Wirtualnej Polski w poniedziałek Piotr Miller przyznał, że rozważany jest pomysł płatnych szczepień przeciwko koronawirusowi.

Minister Niedzielski określił pewną datę, do której gwarantuje Polakom bezpłatne szczepienia. Wiemy tylko, że jest to jeden z "miesięcy jesiennych". 

- Później zobaczymy jak będzie wyglądała sytuacja. W tej chwili jesteśmy w stanie zagwarantować to do tego momentu - odpowiedział rzecznik.

Nawet KILKASET złotych za szczepienie? Jesienią taki scenariusz jest możliwy jesienią!

Koszt samej szczepionki – w zależności od producenta – waha się od około 20 zł do 100 zł. Do tego dochodzi koszt przychodni czy innego punktu szczepień – rząd wycenił to na 61,24 zł i tyle płaci podmiotom prowadzącym szczepienia.

Tłumy Poznaniaków czekają na szczepienie przed Centrum Medycznym HCP
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze