Nawet 1000 zł tygodniowo! Tyle pieniędzy wyrzucamy do kosza. Dlaczego?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Nawet 1000 zł tygodniowo! Tyle pieniędzy wyrzucamy do kosza. Dlaczego?

Nawet 1000 zł miesięcznie wyrzucamy do kosza! Dlaczego?

2021-11-02 17:44

Miesięcznie wyrzucamy nawet tysiąc złotych do kosza - tyle jedzenia marnują Polacy! To wynik badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Jak wyglądają statystyki w porównaniu do tych z poprzednich lat? Dowiesz się z dalszej części artykułu.

Nawet tysiąc złotych miesięcznie - tyle jedzenia marnują Polacy! Liczba Polaków, którzy wyrzucają jedzenie z roku na rok spada, nadal marnujemy go za dużo.

Czytaj także: Jest nowe prawo. Duże markety nie będą marnować jedzenia

- Obecnie 42 proc. osób wskazuje, że w grę wchodzi do 200 złotych miesięcznie wyrzuconych do kosza wraz z zepsutą żywnością. 6 proc. deklaruje, że traci większe kwoty - w tym nieliczni nawet do 1000 złotych i więcej - mówi Halina Kochalska z Big InfoMonitor i dodaje, że zmarnowane w Polsce jedzenie trzeba liczyć w milionach ton.

9 milionów ton żywności

- Według szacunków Caritas Polska pochodzących sprzed pandemii, w Polsce marnuje się około 9 milionów ton żywności rocznie, z czego blisko połowa w gospodarstwach domowych. Najczęściej do kosza trafiają  pieczywo, wędliny, owoce i warzywa - dodaje.

Czytaj także: Rewolucyjna aplikacja do walki z marnowaniem jedzenia już w Polsce!

Niestety, jak pokazuje badanie, wyższe dochody nie sprzyjają szacunkowi do żywności. Gdy wpływy na konto przekraczają 5 tys. zł do marnotrawstwa przyznaje się nawet dwie trzecie ankietowanych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Odgadniesz kraj po jedzeniu? Weź udział w naszym quizie!

Pytanie 1 z 10
Na początek łatwe. Biogos?
Bigos szlachecki wg Magdy Gessler
Poradnik Zdrowie - Odżywianie kryzysowe