Nauka zdalna wraca jeszcz W TYM TYGODNIU! Jest decyzja ministerstwa

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Nauka zdalna wraca jeszcz W TYM TYGODNIU! Jest decyzja ministerstwa

Od czwarku 27.01.2021 wraca NAUKA ZDALNA. Nie dotyczy wszystkich klas!

2022-01-26 21:00

Jest decyzja rządu ws. nauki zdalnej. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek poinformował, że uczniowie wracają do nauki online w czwartek 27 stycznia. Co ważne, nowe zasady nie dotyczą wszystkich roczników! Od kiedy nauka zdalna w Polsce? Których klas dotyczy?

Spis treści

  1. Od kiedy nauka zdalna w Polsce?
  2. Które roczniki wracają do nauki zdalnej?
  3. Ile dziś zakażeń koronawirusem?
  4. Kiedy szczyt czwartej fali pandemii?

Nauka zdalna w całej Polsce od czwartku 27 stycznia. To decyzja resortów zdrowia i edukacji. Do kiedy uczniowie będą uczyli się online? Których roczników dotyczy ta decyzja?

Czytaj także: Czwarta dawka szczepionki przeciw Covid-19 rekomendowana! Kto powinien ją przyjąć

Od kiedy nauka zdalna w Polsce?

Nauka zdalna w całej Polsce - to reakcja rządu na dramatyczny wzrost nowych zakażeń koronawirusem. Nowe zasady zaczną obowiązywać już od czwartku 27 stycznia. - Od czwartku uczniowie podstawówek klas 5-8 i szkół ponadpodstawowych do końca ferii zimowych przechodzą na naukę zdalną - poinformował minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

- Wsłuchując się w apele i w głos służb sanitarnych, analizując dane z dnia wczorajszego i z dzisiaj musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej na okres do końca ferii zimowych – powiedział we wtorek szef MEiN Przemysław Czarnek.

Które roczniki wracają do nauki zdalnej?

- Zgodnie z rozporządzeniem, które będzie jutro podpisane i będzie obowiązywać od czwartku, w szkołach nadal naukę stacjonarną kontynuować będą uczniowie z klas I-IV i uczniowie zerówek. Do przedszkoli będą chodzić dzieci w wieku przedszkolnym. Uczniowie klas V, VI, VII, VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przechodzą na naukę zdalną do końca ferii zimowych – zapowiedział minister Czarnek.

Ferie zimowe kończą się 27 lutego.

QUIZ. To samo brzmienie, inne znacznie - rozpoznaj słowa, które brzmią tak samo, choć oznaczają co innego!

Pytanie 1 z 23
Śniegu zimą lub w miseczce na śniadanie:

Ile dziś zakażeń koronawirusem?

W Polsce niemal każdego dnia pojawiają się nowe rekordy zakażeń. W środę 26 stycznia poinformowano o 53 420 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej z województw:

  • mazowieckiego (8524),
  • śląskiego (8042),
  • wielkopolskiego (4583).

Z powodu COVID-19 zmarły 62 osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 214 osób.

Kiedy szczyt czwartej fali pandemii?

- Tak naprawdę szczyt tej fali ma być na przełomie stycznia i lutego, czyli mówimy o perspektywie najbliższych dwóch tygodni, ze stopniowym wygaszeniem już w lutym – powiedział minister Niedzielski. Wskazał, że inne scenariusze, które nie zakładały tak dużej dynamiki przyrostu, przewidywały, że ta fala będzie miała wydłużony przebieg i przesuwały jej apogeum na przełom lutego i marca i dopiero w marcu stopniowe jej opadanie.

 - Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli z dynamicznym przebieg, i być może też dynamicznym zakończeniem tej fali – podkreślił.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jak zrobić maseczkę w kilka sekund?