Nauka zdalna od 13 grudnia. Szkoły zamykają się dla uczniów przed świętami!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Nauka zdalna od 13 grudnia - szkoły zamykają się dla uczniów przed świętami!

2021-12-06 9:20

Nauka zdalna od 13 grudnia? Szkoły zamykają się dla uczniów przed świętami! To nie żart i nie plotka, a fakt. Ponieważ nie ma decyzji ministra edukacji w sprawie zamknięcia szkół, to rodzice i dyrektorzy placówek wzięli sprawy w swoje ręce. Powód? Strach przed kwarantanną i izolacją w Boże Narodzenie! Więcej przeczytacie w tym artykule.

Nauka zdalna od 13 grudnia? To już nie marzenie, a powoli fakt. Szkoły biorą sprawy we własne ręce. Tak jest między innymi w jednej z podstawówek na warszawskiej Woli. Rodzice postanowili zgłosić dyrekcji propozycję nauki zdalnej na tydzień przed świętami. W roku 2021 przerwa świąteczna rozpoczyna się 22 grudnia. Oznacza to, że czasu do świąt pozostaje niewiele i jeśli jakaś klasa trafi na kwarantannę z powodu zakażenia, to uczniowie będą musieli spędzić Boże Narodzenie w miejscu zamieszkania i izolacji. To kolejny rok, gdy rodziny musiałyby zapomnieć o Wigilii z dziadkami. Zdania rodziców są jednak podzielone. Wielu z nich zwraca uwagę, że taka decyzja będzie miała inne konsekwencje:

Czy nauka zdalna przed świętami, to dobry pomysł? Zapytaliśmy jednego z rodziców.

- Według mnie fatalny. - odpowiada nam pan Maciej, ojciec uczennicy klasy szóstej. - Nauka zdalna się nie sprawdza. W grudniu jest jeszcze sporo czasu na przyswojenie materiału czy sprawdzenie tego dotychczas przerabianego. Do tej pory klasy goniła z materiałem i klasówkami, żeby zdążyć przed Covidem powstawiać oceny. I teraz mamy to roztrwonić? Cały ten wysiłek uczniów znowu pójdzie na marne. Za chwilę dzieci będą mieć ponad dwa tygodnie przerwy z okazji świąt - od 22.12 do 06.01. Rozprężenie, które zapanuje znowu sprawi, że dzieci będą znowu zniechęcone.

Ruszyła świąteczna iluminacja w Warszawie

Szczepienia dla dzieci od 5 roku życia - od kiedy w Polsce?

Jeszcze przed świętami mają ruszyć w Polsce szczepienia dla dzieci przeciwko COVID-19. Do tej pory mogły szczepionkę przyjąć jedynie osoby, które ukończyły 12 lat. Nie wszyscy rodzice zdecydują się jednak na podanie preparatu też przed Bożym Narodzeniem w obawie, że dziecko może źle się poczuć i tym samym nie bawić dobrze w święta. Dzieci, które są zaszczepione, zostają zwolnione z kwarantanny domowej w wypadku kontaktu z osobą chorą.

Dzieciństwo w PRL – Mikołajki

Pytanie 1 z 10
Szkolne mikołajki odbywały się przeważnie:
Źródło: Nauka zdalna od 13 grudnia. Szkoły zamykają się dla uczniów przed świętami!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE