Nancy Pelosi przybyła na Tajwan. Relacja na żywo z przyjazdu [WIDEO]

2022-08-03 7:10
Nancy Pelosi
Autor: internet / wikimedia commons

Napięcie wywołane wizytą w Tajpej szefowej amerykańskiej Izby Reprezentantów sięga zenitu. Przewodnicząca Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Nancy Pelosi wylądowała w Tajpej. W związku z jej wizytą Tajwańskie wojsko podwyższyło stopień gotowości bojowej, a Chiny wysłały samoloty w pobliże mediany Cieśniny Tajwańskiej. Co dzieje się w Tajwanie? Zapraszamy do wideo z relacją na żywo z jej przyjazdu.

Nancy Pelosi przybyła na Tajwan

Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi przybyła we wtorek na Tajwan, mimo gróźb władz ChRL, które ogłosiły, że jej wizyta będzie miała "poważne konsekwencje" - podaje agencja Associated Press.

Tuż przed wylądowaniem samolotu Pelosi w Tajpej, chińska telewizja państwowa CGTN poinformowała, że myśliwce sił powietrznych ChRL przelatują nad Cieśniną Tajwańską.

Agencja Kyodo przypomina, że jest to pierwsza od 25 lat wizyta na Tajwanie osoby kierującej niższą izbą Kongresu USA. W środę Pelosi ma spotkać się z prezydent Tsai Ing-wen. Przewodnicząca Izby Reprezentantów rozpoczęła w poniedziałek podróż po regionie Indo-Pacyfiku. Głównymi tematami jej rozmów są bezpieczeństwo, partnerstwo gospodarcze i demokratyczne rządy w krajach regionu.

Nagranie z przyjazdu na żywo publikowane przez The Independent znajdziecie pod artykułem. Zapraszamy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze