MŚ 2022 ELIMINACJE - kolejni członkowie kadry z koronawirusem! Ważni zawodnicy nie zagrają

2021-03-30 9:54
MŚ 2022 ELIMINACJE - trzech członków kadry z koronawirusem! Ważny zawodnik nie zagra
Autor: PAP/Leszek Szymański Polska kadra

Fatalne informacje przed meczem z Anglią! W polskiej kadrze są nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Pozytywny wynik uzyskano w przypadku co najmniej trzech osób. Wiadomo już, że w spotkaniu eliminacyjnym na Mistrzostwa Świata 2022 nie zagra dwóch ważnych zawodników. Szczegóły poznacie w naszym artykule.

Koronawirus w piłkarskiej kadrze Polski! To fatalna wiadomość przed spotkaniem z Anglią w eliminacjach na Mistrzostwa Świata 2022 w piłce nożnej. Przypomnijmy, że mecz Polska - Anglia zaplanowano na 31.03. Informacje są naprawdę złe. Mowa bowiem o co najmniej trzech osobach. To duże osłabienie dla polskiej kadry, która w ostatnich dniach i tak zmaga się z wieloma problemami. Z powodu pozytywnego wyniku testu na Sars-CoV-2 na mecz z Węgrami nie pojechał Mateusz Klich. W niedzielnym meczu z Andorą kontuzji doznał zaś Robert Lewandowski. Najważniejszy napastnik naszej drużyny nie zagra z tego powodu przeciwko Anglikom. Wieczorem 29.03 w sieci zaczęły zaś krążyć pierwsze informacje o stwierdzeniu nowych zakażeń w piłkarskiej kadrze. O kogo chodzi tym razem? Mówi się o członkach sztabu i piłkarzach. Trudno w takiej sytuacji nie stwierdzić, że eliminacje MŚ 2022 są dla nas wyjątkowo pechowe.

Finał akcji "Koszyczek dla seniora"

Kadra bez ważnych zawodników na mecz Polska - Anglia

Informacje o zakażeniu Sars-CoV-2 w polskiej kadrze zostały oficjalnie potwierdzone przez PZPN. W poniedziałek 29.03 mówiło się już o trzech osobach -dwóch członkach sztabu u piłkarzu. Niepokojące wieści na ten temat przekazywał w jednym z wywiadów Zbigniew Boniek. Opowiadał o objawach u sztabowca oraz o zawodniku, który brał wcześniej udział w treningu. Niestety wieści są gorsze: zakażonych jest więcej. Koronawirusa stwierdzono u ważnego pomocnika i piłkarzy z linii obrony.

O kogo chodzi? Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN, poinformował o tym na Twitterze. Pozytywne wyniki wyszły u Kamila Piątkowskiego i Grzegorza Krychowiaka. Co ważne, pomocnik reprezentacji przechodził już raz wirusa.

Reprezentacja Polski przeszła kolejne testy na obecność koronawirusa. Niestety wyniki u Grzegorza Krychowiaka i Kamila Piątkowskiego są pozytywne. Z uwagi na fakt, że Krychowiak jest ozdrowieńcem podjęliśmy rozmowy z UEFA w celu wyjaśnienia sprawy i dopuszczenia do meczu - napisał Kwiatkowski

Sam rzecznik też ma pozytywny wynik testu. O wszystkim informuje w poniższym poście:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze