Jarosław Kaczyński

i

Autor: PAP/Marcin Bielecki Jarosław Kaczyński

Młode Polki za dużo piją, a mężczyźni mają inne cechy osobnicze. Kontrowersyjne słowa Jarosława Kaczyńskiego. W sieci wrze

2022-11-06 10:55

Dzieci w Polsce jest mniej, bo dwudziestolatki piją tyle, co ich koledzy? To według Jarosława Kaczyńskiego jeden z powodów niskiej dzietności. Prezes PiS podczas wizyty w Ełku wypowiadał się między innymi o ,,dawaniu w szyję". Te słowa obiegły już internet i wzbudziły falę komentarzy.

- Jeżeli na przykład utrzyma się taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie. Pamiętajcie, że mężczyzna żeby popaść w alkoholizm to musi pić nadmiernie przeciętnie przez 20 lat. Jeden krócej, drugi dłużej, bo to zależy od cech osobniczych, a kobieta tylko dwa - powiedział w sobotę 5 listopada Jarosław Kaczyński.Prezes PiSzaznaczył, że nie jest zwolennikiem "bardzo wczesnego macierzyństwa".

- Ale jak do 25. roku życia daje w szyje to, trochę żartuję, ale nie jest to dobry prognostyk w tych sprawach - dodał.

W sieci zawrzało, a kontrowersyjną wypowiedź skomentował między innymi Donald Tusk.

Jarosław Kaczyński o Polkach. W sieci wrze

- Kaczyński stwierdził dziś, że Polki za mało rodzą, bo za dużo piją. Dodał, że chce być bufetem. I że władza w Polsce jest dziś ciepła i prężna. Można z ulgą odetchnąć, nasz kraj jest w dobrych rękach - napisał na Twitterze Donald Tusk.

- Dzieci nie będzie, bo Polki "dają w szyję", twierdzi prezes Kaczyński. Owszem, dzieci będzie mniej. Bo szliście na pasku deweloperki, więc mieszkanie to luksus. Bo płace realne spadają. Bo kobiety boją się ciąży pod lex Przyłębska Kto tego nie widzi, nie powinien rządzić Polską - komentuje Adrian Zandberg.

Od komentarza nie powstrzymała się również Małgorzata Kidawa-Błońska:

- Kiedyś Kaczyński powiedział o młodych, że siedzą przed komputerem, oglądają pornografię i piją piwo. Dziś o młodych Polkach, że nie rodzą dzieci, bo piją alkohol. Prezes tak postrzega ludzi i świat. Jest niezmiennie, od lat, oderwany od rzeczywistości.

QUIZ. O tych politykach uczą w podręcznikach. Znasz ich, czy tylko ci się wydaje?

Pytanie 1 z 12
8. Która z pań nie była premierem polskiego rządu?
Warszawa. Mieszkańcy Pragi-Północ walczą o darmowy parking. Sprzeciwiają się wdrożeniu SPPN na ulicach dzielnicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE