Kwalfikacje do Mistrzostw Świata w w Oberstdorfie 4.03.

Autor: PAP/Grzegorz Momot Kwalfikacje do Mistrzostw Świata w w Oberstdorfie 4.03.

Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie: Żyła najlepszy z Polaków. Kto się zakwalifikował? [ZDJĘCIA]

2021-03-04 19:45

Komplet czterech Polaków powalczy o Mistrzostwo Świata na skoczni dużej w Oberstdorfie. Za nami kwalifikacje w niemieckim obiekcie. Stefan Kraft wygrał kwalifikacje przed konkursem, a wśród Polaków najlepszy okazał się Piotr Żyła. Kto jeszcze się zakwalifikował? Zobacz zdjęcia z kwalifikacji w Oberstdorfie.

Zakończyły się klasyfikacje przed konkursem mistrzostw świata na dużej skoczni w Oberstdorfie. Wygrał Stefan Kraft, ale wśród Polaków najlepszy okazał się Piotr Żyła. Jak poradzili sobie pozostali?

Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie [WYNIKI KWALIFIKACJI]

O Mistrzostwo Świata na skoczni dużej w Oberstdorfie powalczy komplet czterech Polaków. Za nami kwalifikacje w niemieckim obiekcie. Jak poradzili sobie nasi skoczkowie?

1. Piotr Żyła - 127 metrów, kwalifikacje zakończył na czwartym miejscu.
  2. Dawid Kubacki - 124 metry, kwalifikacje zakończył na dziewiątym miejscu,
  3. Kamil Stoch - 121,5 metra, kwalifikacje zakończył na trzynastym miejscu,
  4. Andrzej Stękała - 121,5 metra kwalifikacje zakończył na osiemnastym miejscu

Na skoczni panowały trudne warunki, co początkowo przyniosło dość wyrównane wyniki, przełom przyniosło dopiero przestawienie belki startowej. Na podium znaleźli się kolejno: