Konferencja ministra Niedzielskiego. Lockdown na Warmii i Mazurach PRZEDŁUŻONY!

i

Autor: Twitter: Ministerstwo Zdrowia Konferencja ministra Niedzielskiego. Lockdown na Warmii i Mazurach PRZEDŁUŻONY!

Minister zdrowia zapowiada LOCKDOWN W CAŁYM KRAJU. Padły mocne słowa

2021-03-15 15:08

Będzie ogólnopolski twardy lockdown? Minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej zapowiada, że jeśli dynamik wzrostu zakażeń utrzyma się na tak wysokim poziomie to konieczne będzie wprowadzenie kolejnych obostrzeń w całym Polsce. Czy czeka nas kolejny LOCKDOWN w całej Polsce?

Lockdown w całej Polsce. Minister zdrowia zapowiada kolejne obostrzenia

Czy czeka nas kolejny ogólnopolski lockdown? Minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej zapowiedział, że nie jest wykluczone wprowadzenie kolejnych obostrzeń w całym kraju, jeśli średnia liczba zakażeń nie zacznie spadać, a duża dynamika wzrostu zachorowań zostanie na tym poziomie co obecnie.

- Liczba zakażeń z niedzieli jest bardzo niepokojąca - blisko 11 tys. to bardzo dynamiczny wzrost w porównaniu z poprzednią niedzielą. W ostatnich dniach średni przyrost zachorowań z tygodnia na tydzień spadał. Jeżeli to będzie duże przyspieszenie zachorowań, to konsekwencją będą decyzje co do obostrzeń w skali całego kraju. Dynamika rozwoju zachorowań będzie decydowała, czy będą to może jedynie rozwiązania regionalne - powiedział Adam Niedzielski.

Ostateczne decyzje dotyczące lockdownu mają zostać podjęte jeszcze W TYM TYGODNIU

O jakie obostrzenia chodzi? Jeśli duży wzrost zakażeń się utrzyma to w całej Polsce zamknięte zostaną hotele, szkoły, galerie handlowe, baseny oraz kasyna. Obecnie bardziej restrykcyjne obostrzenia obowiązują w takich województwach jak:

  • mazowieckie,
  • warmińsko-mazurskie,
  • pomorskie,
  • lubuskie.

Niewykluczone, że niebawem lockdown zostanie wprowadzony w całej Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Polsce. Ile dzisiaj zakażeń? W jakich województwach najwięcej przypadków? [RAPORT 15.03.2021]

Raport z anteny 15.03, godz.10