Minister zdrowia: Szczepienia dzieci przeciw COVID-19 mają rozpocząć się podczas wakacji

2021-04-06 10:06
Minister zdrowia: Szczepienia dzieci przeciw COVID-19 mają rozpocząć się podczas wakacji
Autor: archiwum serwisu Zdjęcie poglądowe

Adam Niedzielski zapowiedział, że już w czasie najbliższych wakacji mogą rozpocząć się szczepienia dzieci przeciw COVID-19. Wszystko zależy jednak od tego czy potwierdzą się wyniki najnowszych badań, z których wynika, że skuteczność szczepionki Pfizera podanej dzieciom w wieku 12-15 lat wynosi 100 procent.

Czy dzieci będą szczepione przeciw COVID-19? Minister zdrowia odpowiada

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że już w wakacje mogą rozpocząć się szczepienia dzieci przeciw COVID-19. Szef resortu zdrowia podkreślił, że szczepionek na pewno nie zabraknie, a wyniki badań dotyczących szczepień u dzieci napawają optymizmem.

- Mamy rzeczywiście bardzo optymistyczne informacje od Pfizera, że są prowadzone badania, które mają już pozytywne wyniki w grupie wiekowej 12-15 lat - powiedział Adam Niedzielski cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Koncern Pfizer potwierdził, że według najnowszych badań, preparat tej firmy był w 100 procentach skuteczny w tej grupie wiekowej.

Adam Niedzielski podkreśla, że szczepienie jest całkowicie dobrowolne i rozpocznie się latem po potwierdzeniu wyników badań Pfizera.

W całej Polsce do tej pory zaszczepiono co najmniej jedną dawką ponad 6,5 miliona osób.

Ukradł yorka spod sklepu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze