Migranci wracają do Bagdadu. Jutro kolejny samolot [ZDJĘCIA]

2021-11-18 18:09
Migranci wracają do Bagdadu. Jutro kolejny samolot
Autor: ANDREI POKUMEIKO/BELTA HANDOUT /PAP/EPA Migranci wracają do Bagdadu. Jutro kolejny samolot

Pierwsza grupa migrantów, którzy próbowali nielegalnie dostać się do Polski wraca do kraju. Samolot z nimi na pokładzie powinien być w drodze z Mińska do Bagdadu. Te informacje potwierdził na konferencji prasowej minister Spraw Wewnętrznych i Adminstracji Mariusz Kamiński. Zobacz zdjęcia z lotniska.

Na pokładzie samolotu znalazła się grupa około 400 migrantów. To głównie Irakijczycy. Jak mówił szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Kamiński, to pierwsza taka grupa, która wraca do swojego kraju, ale można się spodziewać kolejnych. - Z tego co wiem, jutro ma przylecieć po nich kolejny samolot, który będzie ich odwoził do Iraku - tłumaczy minister Kamiński.

Czytaj także: Przejście kolejowe w Kuźnicy zostanie zamknięte? Polska obawia się katastrofy

Polska strona zapewniła też, że  blisko współpracuje z Frontexem, żeby przygotować odpowiednie procedury do przetransportowania migrantów, którzy znaleźli się na terenie Polski.

Młodzieżowe słowa ostatnich lat - na ile je znasz?

Pytanie 1 z 20
11. "Nie słuchaj go, to boomer.". Boomer, to:
Ruchomy taras 200 metrów nad ziemią! Takiej atrakcji jeszcze nie było
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze