Matura 2021: "Lalka ambicja" w googlach na Podlasiu - czy były przecieki?

2021-05-04 11:34
Matura
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Matura 2021: "Lalka ambicja" w googlach na Podlasiu - czy były przecieki? Matury z języka polskiego w całej Polsce rozpoczęły się punktualnie o 9:00. Co jednak ciekawe w jednym z regionów Polski już od godziny 7.00 bardzo popularnie googlował się jeden temat - motyw ambicji. Zapytanie o kluczowe tematy, które mogły wystąpić na maturze 2021 w województwie Podlaskim pojawiło się od rana. Czy doszło do przecieków?

Matura 2021: "Lalka ambicja" w googlach na Podlasiu - czy były przecieki? Wyszukiwanie motywu ambicji w literaturze zaczęło być o poranku, 4 maja bardzo popularnym hasłem na Podlasiu. Przypomnijmy, iż przed rokiem także doszło do podobnej sytuacji. Wówczas, 8 czerwca 2020 ok. godz. 6.30 w woj. podlaskim zanotowano wzrost wyszukiwań w Google frazy "wesele elementy fantastyczne"

Fraza "Lalka ambicja" od godz. 7:17 rano zaczęła szybko zyskiwać na popularności. Internauci wpisywali także takie zapytania jak "motyw ambicji", "Wokulski" czy "ambicja w lekturach". Co ciekawe, wspomniane frazy które były wyszukiwane w Google dotyczyły tylko województwa Podlaskiego. Podobne wyszukiwania, jednak już dwie godziny później zaczęły pojawiać w województwie Mazowieckim.

"Lalka ambicja" na maturze?

Informacja o temacie rozprawki zaczęła się pojawiać w mediach społecznościowych zaledwie kilkanaście minut po godzinie 9, czyli gdy maturzyści zaczęli pisać maturę 2021.Wielu maturzystów także na szybko w internecie szukało streszczenia Lalki.

CKE zabrała głos

Do sprawy tematów z Lalką odniosła się także CKE. - Mamy nadzieję, że większość maturzystów znalazła wśród dzisiejszych tematów wypracowań z j. polskiego jeden dla siebie. Wiemy, że przynajmniej jedno powszechnie wyrażane marzenie udało nam się spełnić - ogłosiła CKE. Nawiązano w ten sposób do pojawiającego się w mediach społecznościowych tematu dotyczącego "Lalki". 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze