Boże Ciało 2021 - kiedy wypada? Czy jest wolne?

2021-05-24 7:47
Warszawa. Boże Ciało 2020. Procesja
Autor: Archidiecezja Warszawska Warszawa. Boże Ciało 2020. Procesja

Boże Ciało 2021 to jedna z ważniejszych dla kościoła katolickiego święto w roku. Święto to obchodzone jest zawsze w czwartek, jednak data Bożego Ciała każdego roku jest inna. Boże ciało wypada zawsze w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. Kiedy w tym roku wypada dokładnie Boże Ciało?

Boże Ciało to potoczna i skrócona nazwa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Każdego roku wypada ona w czwartek. Boże Ciało 2021 przypada 3 czerwca. Warto także zaznaczyć, iż ustawowo jest to wolny dzień od pracy. Charakterystyczną tradycją dla obchodów Bożego Ciała są procesje prowadzone do czterech ołtarzy - to właśnie główny punkt Bożego Ciała. Podczas procesji do czterech ołtarzy przenoszona jest monstrancja z Najświętszym Sakramentem. W poprzednim roku z uwagi pandemii procesje były bardzo okrojone. Jak będzie w tym roku? Jak będą wyglądać procesje Bożego Ciała 2021?

CZY W BOŻE CIAŁO TRZEBA IŚĆ DO KOŚCIOŁA?

Boże Ciało to jedno z najważniejszych świąt dla katolików. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, inaczej nazywana Bożym Ciałem jest świętem nakazanym. Oznacza to, iż wszyscy wierzący muszą w tym dniu uczestniczyć w mszy świętej. Co jednak ważne, nie ma obowiązku aby w tym dniu wziąć udział w procesji ulicami miejscowości. Aby nie mieć grzechu, podczas Bożego Ciała wystarczy wziąć udział w mszy świętej.

BOŻE CIAŁO W KOLEJNYCH LATACH

Boże Ciało 2021 przypada w czwartek - 3 czerwca. Przypomnijmy, że jest do dzień ustawowo wolny od pracy. Wystarczy wziąć jeden dzień wolnego, 4 czerwca - aby cieszyć się aż czterema dniami wolnego. Jakie jednak będą daty kolejnych świąt Bożego Ciała:

  • 2022 rok: 16 czerwca
  • 2023 rok: 8 czerwca
Uroczyste obchody 230. rocznicy Konstytucji 3 maja. Wywieszanie flagi

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze