Warszawa. Boże Ciało 2020. Procesja

i

Autor: Archidiecezja Warszawska Warszawa. Boże Ciało 2020. Procesja

Boże Ciało 2021 - kiedy wypada? Czy jest wolne?

2021-05-24 7:47

Boże Ciało 2021 to jedna z ważniejszych dla kościoła katolickiego święto w roku. Święto to obchodzone jest zawsze w czwartek, jednak data Bożego Ciała każdego roku jest inna. Boże ciało wypada zawsze w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. Kiedy w tym roku wypada dokładnie Boże Ciało?

Boże Ciało to potoczna i skrócona nazwa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Każdego roku wypada ona w czwartek. Boże Ciało 2021 przypada 3 czerwca. Warto także zaznaczyć, iż ustawowo jest to wolny dzień od pracy. Charakterystyczną tradycją dla obchodów Bożego Ciała są procesje prowadzone do czterech ołtarzy - to właśnie główny punkt Bożego Ciała. Podczas procesji do czterech ołtarzy przenoszona jest monstrancja z Najświętszym Sakramentem. W poprzednim roku z uwagi pandemii procesje były bardzo okrojone. Jak będzie w tym roku? Jak będą wyglądać procesje Bożego Ciała 2021?

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie

CZY W BOŻE CIAŁO TRZEBA IŚĆ DO KOŚCIOŁA?

Boże Ciało to jedno z najważniejszych świąt dla katolików. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, inaczej nazywana Bożym Ciałem jest świętem nakazanym. Oznacza to, iż wszyscy wierzący muszą w tym dniu uczestniczyć w mszy świętej. Co jednak ważne, nie ma obowiązku aby w tym dniu wziąć udział w procesji ulicami miejscowości. Aby nie mieć grzechu, podczas Bożego Ciała wystarczy wziąć udział w mszy świętej.

BOŻE CIAŁO W KOLEJNYCH LATACH

Boże Ciało 2021 przypada w czwartek - 3 czerwca. Przypomnijmy, że jest do dzień ustawowo wolny od pracy. Wystarczy wziąć jeden dzień wolnego, 4 czerwca - aby cieszyć się aż czterema dniami wolnego. Jakie jednak będą daty kolejnych świąt Bożego Ciała:

  • 2022 rok: 16 czerwca
  • 2023 rok: 8 czerwca
Uroczyste obchody 230. rocznicy Konstytucji 3 maja. Wywieszanie flagi

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]