Piłkarze zostaną zaszczepieni przed EURO 2021?

i

Autor: Instagram/laczynaspilka Piłkarze zostaną zaszczepieni przed EURO 2021?

Masowe szczepienia piłkarzy? UEFA planuje zaszczepić wszystkie reprezentacje na EURO 2021

2021-03-24 20:54

Możliwe masowe szczepienia piłkarzy na koronawirusa. UEFA zamierza zaszczepić wszystkie reprezentacje, które biorą udział w EURO 2021. O szczepionki dla piłkarzy walczy też Zbigniew Boniek. Kiedy piłkarze zostaną zaszczepieni?

UEFA chce zaszczepić piłkarzy wszystkich reprezentacji biorących udział w EURO 2021 - informuje dziennikarz portalu meczyki.pl, Tomasz Włodarczyk. To miałoby zagwarantować, że przebieg rozgrywek nie zostanie zaburzony. Przez pandemię koronawirusa przełożono już m.in. EURO 2020. Odwołane zostały też mecze wszystkich reprezentacji w Europie. Dopiero jesienią rozegrano drugą edycję Ligi Narodów. Wszystkie mecze odbywają się bez udziału publiczności. Jednak jak zauważa Włodarczyk, żeby piłkarze zdążyli przyjąć dwie dawki preparatu, szczepienia należałoby zacząć najpóźniej za miesiąc. Do tego czasu dokładne listy zawodników, którzy pojadą na EURO 2021 mogą nie być jeszcze znane.

Czytaj także: COVID-19 w kadrze narodowej?! Kto jest zarażony? Co to oznacza dla piłkarzy?

Boniek walczy o szczepionki dla reprezentacji

O szczepionki dla polskich piłkarzy walczy też prezes PZPN, Zbigniew Boniek. - Toczą się pewne rozmowy i na pewno do nich wrócimy. To ważny temat. Według mnie sportowcy reprezentujący Polskę na najwyższym szczeblu, EURO czy igrzyskach olimpijskich, powinni być dodatkowo chronieni - powiedział Boniek w rozmowie z portalem meczyki.pl.

Czytaj także: Morawiecki: Nowe obostrzenia najpóźniej w czwartek. Będzie CAŁKOWITY LOCKDOWN w Polsce?

Koronawirus w reprezentacji

Dziś rano rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznał, że przed meczem z Węgrami piłkarze przeszli testy na koronawirusa. -Niestety w przypadku Mateusza Klicha wynik jest pozytywny. Zawodnik czuje się dobrze i nie wykazuje objawów choroby, ale jego wyjazd do Budapesztu jest wykluczony. Dziś test został powtórzony - poinformował Jakub Kwiatkowski.

Czwartkowe spotkanie z Węgrami w Budapeszcie będzie debiutem Portugalczyka Sousy na stanowisku selekcjonera. Trzy dni później Polacy podejmą na stadionie Legii w Warszawie Andorę, a 31 marca zagrają w Londynie z Anglią.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

 

QUIZ. Polskie przysłowie niejedno ma imię. Same klasyki, ale kompletu się nie spodziewaj!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. "Jak Kuba Bogu tak Bóg..."
Lewandowski ZABLOKOWANY na Anglię? Decyzja należy do Merkel | Futbologia