Maseczki na zewnątrz mają ograniczoną skuteczność? Ekspert jasno w tej sprawie

i

Autor: Pixaby Maseczki na zewnątrz mają ograniczoną skuteczność? Ekspert jasno w tej sprawie

Maseczki na zewnątrz mają ograniczoną skuteczność? Ekspert jasno w tej sprawie

2021-04-15 15:41

Kiedy przestaniemy nosić maseczki? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które mają dość już obowiązku zasłaniania ust i nosa. W kwestii noszenie maseczek wypowiedział się ostatnio Krzysztof Pyrć, członek Rady Medycznej. Jak zdradził, maseczki na zewnątrz mają ograniczoną skuteczność. Zapowiedział też, kiedy będzie można z nich zrezygnować.

Maseczki na zewnątrz mają ograniczoną skuteczność? Ekspert jasno w tej sprawie

Obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych towarzyszy nam już od kilku miesięcy. Przypomnijmy, że obecnie możemy to robić tylko za pomocą maseczek. Zabronione są m.in. chusty czy przyłbice. Wiele osób zastanawia się, kiedy ten obowiązek zostanie zdjęty. Przedstawiciele rządu, póki co, nie wypowiadają się w tej sprawie. Na ten moment w Polsce wciąż mamy bardzo dużo zakażeń (w czwartek, 15 kwietnia ponad 20 tysięcy), więc o zluzowaniu tego obostrzenia raczej nie ma mowy.

Raport z Anteny 15.04

W kwestii noszenia maseczek w rozmowie z Radiem Plus wypowiedział się Krzysztof Pyrć. Jak podkreślił, gdy spacerujemy pustą ulicą, to ryzyko zakażenia jest minimalne. Mocno zwiększa się, jednak gdy z kimś rozmawiamy. Prof. Pyrć daje jednak nadzieję.

W momencie kiedy liczba przypadków spada i ta sytuacja jest bardziej stabilna, no to ja byłbym pierwszy za tym, by mówić, że na zewnątrz nie potrzebujemy maseczek - powiedział wirusolog.

Czy jest więc szansa, że luzowanie obostrzeń będzie wiązać się z odstawieniem maseczek? O tym przekonamy się podczas najbliższych konferencji. Pewne jest jednak to, że by tak się stało, liczba zachorowań musi jeszcze dość mocno spaść.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków